V neděli 23. července si pro první výhru v soutěži přišla paní Martina Pojezdná se svou rodinou. Za vyplnění dotazníku na ní čekala autosedačka. „Dotazník jsem vyplnila, protože mám malé dítě a zajímám seo aktivity, které se pro děti dělají, a anketa mi dala možnost se k nim vyjádřit. Z výhry jsem nadšená, protože náš syn brzo ze stávající autosedačky vyroste, takže jí určitě využijeme,“ svěřila se maminka Marti-na Pojezdná.

Tato soutěž, která provázela průzkum mezi rodiči,v Pelhřimově dosud nemá obdoby. Rodiče, kteří se vyjádřili k rodinných aktivitách a možnostech ve městě, potěšilo celkem třiadvacet hodnotných výher od pelhřimovských firem.

Do slosování postupovali rodiče, kteří vyplnili dotazník v online či papírové verzi. Během měsíce června se tak mohli rodiče vyjádřit ke službám a aktivitám pro nejmenší obyvatele.

Začátkem července pak zástupkyně zmíněného rodinného centra vylosovaly výherce z 69 zúčastněných rodičů. „Počet rodičů, kteří se do průzkumu zapojili, nás mile překvapil, přece jenom se jednalo o užší cílovou skupinu a vyplnění dotazníků bylo poměrně časově náročné. Proto všem účastníkům průzkumu velmi děkujeme a jsme rádi, že jim záleží na tom, jaké mají oni i děti v Pelhřimově možnosti co se týče rodinných aktivit,“ pochvalovala si Zuzana Havlová, organizátorka soutěže z Rodinného centra Krteček.

Momentálně probíhá vyhodnocování tohoto prvního pelhřimovského průzkumu zaměřeného na rodiče nejmenších obyvatel města. Výsledky poputují z Rodinného centra přímo směrem k vedení města a měly by přispět k rozvoji služeb a aktivit pro mladé rodiny v Pelhřimově. „Jsem ráda, že mohu vychovávat své děti právě v Pelhřimově, a to, že tady funguje rodinné centrum je výborné, i když stále je co zlepšovat, a právě proto jsme se rozhodly zjistit priority pelhřimovských rodin a posbírat nové podněty,“ podotýká Havlová.

Druhou výhru, proměnu maminky, předala Martina Brožová, majitelka Kadeřnického a make-up studia La Martina Nele Štěpánkové, mamince dvou malých dětí. „Výhra mne velmi mile překvapila a na profesionální proměnu se moc těším, bude to pro mne především příjemný relax a změna mezi mateřskými povinnostmi, takové mama wellnes,“ řekla s úsměvem Nela Štěpánková.

Z koloběžky se radovala Tereza Leváková, maminka tří kluků. „Zúčastnila jsem se díky nátlaku mé kamarádky, kterou tímto velice zdravím. Z výhry mám samozřejmě radost, ještě nikdy jsem nic nevyhrála,“ řekla.

Koloběžku a ostatní ceny předala dalším výhercům Jana Jirků, vedoucí Rodinného centra Krteček, jehož nejbližší akcí bude dětský koutek s dílničkou na Dni otevřených dveří v Pivovaru Poutník 19. srpna. Hernička pelhřimovského centra se po prázdninové údržbě znovu otevře 4. září.