Muzeum dostalo dokonce hned pět hvězdiček z pěti možných! „Kromě prohlížení stovek exponátů si u nás rodiče s dětmi mohou malovat se Čtyřlístkem, postavit věž z dřevěných kostek a proběhnout se po rozlehlé zahradě, které kraluje čtyři metry vysoký mamut,“ připomněl Josef Vaněk z Agentury Dobrý den, která expozice s rekordními a kuriózními exponáty spravuje.

Na mapě ve stejné kategorii označené jako „zábava uvnitř“ je ještě jedna pelhřimovská turistická atrakce, která se může prokázat zmíněným certifikátem, a sice Muzeum strašidel a Pelhřimovské peklo na Masarykově náměstí.

Třetím místem se zmíněným certifikátem na Pelhřimovsku, který ale patří pro změnu do kategorie restauračních zařízení, je restaurace U loupežníka Bambitky u pohádkové říše Fabula na Masarykově ulici v Kamenici nad Lipou.

Certifikát „Ověřeno rodiči“ se zrodil jako nápad tří spřízněných rodin s malými dětmi. Díky němu a stejnojmennému webu si chtěli usnadnit hledání fajn míst, kde by bylo možno se s dětmi dobře najíst, ubytovat nebo pobavit. Tak vzniklo Ověřenorodiči.cz – web s ověřenými místy pro rodiny s dětmi.