Nové parkoviště vznikne naproti ruční myčce. „Od myčky vede panelový chodník, který plánujeme vyspravit, pokračuje k prostranství, kde je takový velký betonový květináč, tak právě na tomto místě plánujeme vybudovat nová parkovací místa,“ popsal místostarosta Ladislav Med místo, kde začnou stavební práce.

Novinka by mohla sloužit svému účelu už příští rok. „V současné době čekáme na nabytí právní moci stavebního povolení. Stavební práce tak nejspíš začnou během prázdnin a do konce roku by mohlo být vše hotovo,“ prozradil místostarosta Pelhřimova.

Pro řidiče budou nová místa představovat změnu i ve stylu parkování. „V přilehlé silnici je proluka, kde se zatím parkovalo podélně. Nově tam budou klasická příčná stání,“ přiblížil Med novou situaci na Táborské.

Řidičům se rozšíření parkovacích míst na Táborské líbí. "Přímo u domu je občas těžké zaparkovat, ale na sídlišti se vždycky nějaké místo najde. Další parkovací stání ale samozřejmě vítám," přemítala Kateřina Marešová, která bydlí v přilehlém panelovém domě.

Nové parkoviště by také mohlo zvýšit bezpečnost na sídlišti. "Je dobře, že tam přibudou nová parkovací místa. Doteď tam řidiči stávali podél chodníku a mnohdy přes ně nebylo pořádně vidět do silnice. Člověk se kolikrát jen tak tak vyhnul protijedoucímu autu," postěžoval si místní obyvatel, který si nepřál být jmenován.

Otázku Kam s ním? si pokládá stále více motoristů. Podle Marešové ale není vždy nutné, aby každý měl vlastní auto. "Aut přibývá a s nimi i problémů, kde je nechat stát. Přitom si myslím, že není nutné, aby každý člen domácnosti měl své vozidlo. Po městě se lze pohodlně dopravit třeba na kole," zamyslela se mladá řidička.

Nového parkoviště se v budoucnu dočkají i další ulice. „Ještě by se měla dělat nová parkovací stání v ulici Boženy Němcové, kde jich vznikne zhruba patnác., A dále uvažujeme o parkovišti za domovem pro seniory Zámeček,“ nastínil plány radnice Med.