Práce se tak nejspíš protáhnou až do jara příštího roku. „Stavební firma nestihla některé práce, které bohužel v těchto klimatických podmínkách už nejdou dohonit, ani když by se dělalo 24 hodin denně. Neumožňují to technologické postupy. Některé práce tedy budou muset být provedeny až na jaře,“ okomentoval Luděk Rýzner, ředitel a majitel společnosti OK PLAN ARCHITECTS aktuální situaci v parku Stromovka.

Stavební firma pokračuje v revitalizaci parku i v těchto dnech. Následný vývoj bude ale samozřejmě záležet na počasí. „Pokud napadne půl metru sněhu a začne mrznout, tak by firma nemohla pokračovat vůbec. Pokud bude zima opět mírná a teploty se budou pohybovat kolem plus pěti nebo deseti stupňů Celsia, tak by těm technologiím nic nevadilo a firma by mohla pokračovat dál. Bude se to tedy vyvíjet den ode dne,“ přemítal místostarosta města Vlastimil Brukner.

Dodal také, že situaci v humpoleckém parku budou pravidelně monitorovat. „Budeme chodit na kontrolní dny, všechno sepisovat a postupovat budeme podle toho, jak nám řekne náš právní zástupce,“ řekl Vlastimil Brukner.

Na dokončení čeká ve Stromovce ještě řada objektů. „V parku není trávník, který měl být předaný po třech sečích. Nejsou mlatové cesty, které vyžadují teploty dlouhodobějšího charakteru nad plus pět stupňů Celsia, a to i v noci a několik dní po aplikaci mlatových podkladů. V současné době se dokončuje altán, který má také zpoždění. Dodavatel tvrdí, že bude do konce prosince dokončený,“ vyjmenoval Luděk Rýzner. Kompletně hotové je v parku například dětské hřiště, které je netradičně řešené.

Otázkou je, jak bude park užívaný přes zimu. „Doporučujeme investorovi, aby byl park přes zimu uzavřený a nevstupovalo se do něj. Tím, že není dokončený a nejsou v něm udělané trávníky, si myslím, že by hrozilo větší poškození než užitek pro lidi,“ poznamenal Rýzner.

Humpolecký park Stromovka mohou navíc nejen tamní obyvatelé bez problému obejít. „Obvodové pěšiny a cesty jsou všechny zadlážděné, takže lidé mohou park obejít. Jediná věc je, že si nemohou přes park zkrátit cestu,“ doplnil ředitel a majitel společnosti OK PLAN ARCHITECTS Luděk Rýzner.

Hlavní snahou revitalizace parku Stromovka v Humpolci bylo vytvoření městské zahrady, ve které zůstane maximální plocha zeleně uprostřed města. Centrum Stromovky tvoří zahradní altán, kde lidé najdou občerstvení, sociální zařízení a potřebné zázemí. Na něj navazuje dětské hřiště s aktivitami pro různé věkové skupiny.