Co vás táhlo do komunální politiky?
V roce 2014 jsem se dostal do zastupitelstva. Chtěl jsem mít nějakým způsobem možnost se k něčemu vyjádřit a eventuálně něco změnit a pro obec udělat.

Jaké tedy máte v Obratani plány?
Budujeme sportovní zázemí. Na podzim jsme například s pomocí dotace z ministerstva pro místní rozvoj dostavěli multifunkční hřiště, dále jsme vybudovali i za přispění dotace od Kraje Vysočina workoutovou sestavu a rozšířili počet cvičících strojů, rozšiřujeme a opravujeme i dětská hřiště v místních částech. V rámci toho žádáme o dotace také na letošní rok. Snažíme se rekonstruovat školní jídelnu a její zázemí. Během tohoto a příštího roku budeme za pomoci dotačního programu Státního fondu životního prostředí realizovat projekt školní zahrady. A pokud to jen trochu půjde a dovolí epidemiologická situace, chtěli bychom pro občany pořádat více kulturních akcí a srazů. Budujeme a do budoucna bychom dále chtěli budovat nové parcely, abychom zpomalili nebo zabrzdili odliv mladých lidí a jejich rodin.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Je tu nějaký problém, se kterým se potýkáte?
Zatím jsem se nesetkal s tím, že bychom měli vyloženě nějaký problém, který by blokoval nějakou další práci. Samozřejmě vše se odvíjí od financí. Je ale pravda, že v obci řešíme velký provoz na silnici I/19, která slouží jako spojnice dálnic D1 a D3. Tato situace je již dlouhodobě neúnosná. A společně s ředitelstvím silnic a dálnic, které s námi jedná velmi „opatrně“. Třeba zpomalovací semafory bychom si museli zajistit sami, což je pro rozpočet obce veliká zátěž. Nějakým způsobem se tu už dlouhodobě řeší obchvat, tak uvidíme, jak to dopadne.

Všimla jsem si, že na Facebooku máte oficiální stránku obce, čímž jste předběhli i některá města na Pelhřimovsku. Co vás k tomu vedlo?
Chceme, abychom byli blíž občanům, převážně mladší generaci. Na druhou stranu i starší generace má teď facebookový účet. Tím z toho nechci nikoho vyřadit. Je to takový nejrychlejší komunikační systém s občany. Webové stránky máme sice nové, ale návštěvnost není tak vysoká, jak bychom si představovali. Máme i mobilní rozhlas, abychom převážně starším občanům ve všech místních částech v rámci sms zpráv umožnili se taky něco dozvědět.

Obrataň je konečnou stanicí úzkorozchodné tratě z Jindřichova Hradce. Jaká je tu tedy dopravní obslužnost?
Všechno se postupem času omezuje, ale celkem si myslím, že je dobrá. Jsme na trati Tábor – Horní Cerekev a Obrataň – Jindřichův Hradec. Navíc tu jezdí jak dálkové, tak místní autobusy. Takže jak jsme na tahu, tak ta obslužnost tady je. Samozřejmě už to není to, co to bývalo, ale zatím to jde.