V oslovených kempech mají na období mimo hlavní letní sezonu naplánované drobné opravy interiérů a další akce, které už nyní nechtějí měnit.

Jak řekl Jindřich Müller, majitel rekreačního střediska Trnávka, v souvislosti 
s uprchlíky ho zatím žádné státní orgány a instituce neoslovily.

„Abych řekl pravdu, tak si to ani nedokážu pořádně představit. Objednávky přijímáme s půlročním předstihem. A v období od dubna do června máme téměř všechny ubytovací prostory zamluvené. Svým návštěvníkům bychom tedy museli vracet zálohy," vysvětlil složitosti při případných změnách ubytovacího plánu Müller.

Majitel rekreačního zařízení Želivka Stanislav Pihávek potvrdil, že je příslušné státní orgány oslovily, zda by se v případě potřeby migrantů ujali. „Zatím ale nejsme rozhodnuti, jak se k celé této situaci postavíme," pověděl Pihávek.

Jak před nedávnem řekl majitel dětského letního tábora Kalich v Kamenici nad Lipou Antonín Hubený, tábor by chtěli využívat pro ty účely, pro které tu je.

Prozradit, zda byl s žádostí o pomoc také osloven, či nikoliv, tehdy majitel letního tábora Kalich nechtěl. Sezona v některých rekreačních centrech v okrese navíc ještě nekončí. „Na říjen máme naplánované víkendové pobyty. V listopadu budeme mít sice zavřeno, ale hned v prosinci ožije rekreační středisko Trnávka několika firemními akcemi. Potom u nás budou moci naši návštěvníci oslavit silvestra," vyjmenoval naplánované akce majitel střediska Jindřich Müller.

Větší rekonstrukce majitel ve středisku nepřipravuje. „Průběžně ale opravujeme to, co je potřeba, a postupně renovujeme pokoje. Většinou se jedná o bílení, malování a výměnu nábytku," řekl Müller.

V rekreačním středisku Želivka sezona také ještě pokračuje. „Naplánované máme jednotlivé akce, které se týkají především školení a seminářů. Na další sezonu se potom budeme připravovat během zimy," řekl Stanislav Pihávek.

V rámci příprav následující sezony projde určitými úpravami hlavně školicí středisko, kde se především vymaluje.