Videozáznamy českých rekordů se budou objevovat na obrazovkách v městské hromadné dopravě, a to po celé léto. „Pro cestující MHD jsme připravili takový ,letní zábavní seriál'. Každé dva týdny zveřejníme jedno až dvě nová videa," přiblížil záměr jednatel společnosti BUS TV Richard Prajsler. Následně dodal, že cestující tak budou mít možnost zhlédnout zajímavé a exkluzivní záznamy vzniku rekordů, které nebyly dosud nikde publikovány.

Vysílací exkluzivitu poskytla společnosti BUS TV pelhřimovská Agentura Dobrý den, která v České republice oblast rekordů a kuriozit spravuje a zastřešuje. „Rozhodli jsme se zvolit nový formát vysílání, jehož prostřednictvím chceme zprostředkovat cestujícím městské hromadné dopravy v celé republice nejen nové české rekordy, ale i atmosféru festivalu, který se každoročně v Pelhřimově koná," řekl Josef Vaněk, spolumajitel Agentury Dobrý den.

Obrazovky zpříjemňují cestu

Veřejná doprava je pro Čechy stále oblíbeným prostředkem cestování. Cestující si už zvykli na LCD obrazovky instalované uvnitř dopravních prostředků, které je v průběhu cesty pobaví nebo poučí, příjemnou formou jim sdělí nejnovější informace z daného regionu, upozorní je na změny ve veřejné dopravě nebo poinformují o kulturních či společenských akcích v regionu.

Jak vyplývá z průzkumů agentury STEM, většina cestujících takovéto zpestření jízdy vítá.