Přehlídku siláků, koumáků, sportovních extremistů a kutilů doplnily i výkony, které odrážejí aktuální témata. Jedním z nich byl i sběr vysloužilých elektrospotřebičů, do kterého se zapojili i žácí místních škol. Celkem se vybralo přes 850 spotřebičů.

Festival pokračuje v sobotu svým hlavním dnem a v přehršli atrakcí nebude chybět třeba ani rekord v pumpování slivovice.

Festival rekordů i letos nabízí celou řadu atrakcí

K vidění bylo třeba obří vzduchové dělo studentů gymnázia ve Slaném, které funguje na principu vzduchovky a po výstřelu zvýrazněném pravidelným obláčkem umí na 100 metrů rozbořit stěnu ze 150 krabic. V retro oblečení se představily účastnice soutěže o Miss Žehlička: Veronika Hanzálková, Patricie Schreiberová, Zuzana Křížková, Nicol Creweová a Kamila Svárovská. Páteční program završilo od 21.55 hodin vystoupení Marty Kubišové.

Festival pokračuje v sobotu svou hlavní částí, kdy je program rozprostřen mezi 14 scén a arén. Např. ta cestovatelská nabízí ve 13.30 hodin přednášku cestovatele Jiřího Kolbaby, šachová zase výkon Ivana Hausnera, který v 10 hodin se zavázanýma očima nastoupí proti 10 soupeřům najednou.

Kuriozitou je aréna smíchologie, kde se zájemci mohou učit smát a pak se zapojit i do rekordu: nejvíce lidí smějících se bez příčiny. Rekordy tradičně vytvoří i místní – studenti pelhřimovské průmyslovky sestaví obří židli, která pak ozdobí kruhový objezd ve městě, a klienti domova důchodců představí obří papírovou tašku s obvodem přes čtyři metry.

Sobotní galavečer od 19.30 hodin završí koncert skupiny Mňága a žďorp.