Poprvé stál jako ministrant při slavnosti Ježíše Krista Krále v kostele Panny Marie v Hradci Králové 26. listopadu 2017. Tehdy mu bylo 4,5 roku a chodil do církevní mateřské školy. Jeho tatínek slouží na církevních akcích jako zdravotní služba, tak postupně nabízel synovy služby všude tam, kde sám sloužil. A začal si to evidovat.

Patrik ministroval v Betlémě, v Bruselu, v Ženevě, ve všech čtyřech papežských bazilikách v Římě v katedrále v Lucemburku nad hrobem Jana Lucemburského, v německém městečku Rammstein. V Jeruzalémě ho nechali nést křížek v hlavním průvodu o Květné neděli před Velikonocemi. Loni jako jediný zahraniční ministrant dostal akreditaci na mši s papežem Františkem v Budapešti a nechybí ani na většině významných poutních místech v České republice.

Policie ČR - ilustrační foto.
Desítky minut nejistoty. Osmnáctiletý mladík na Vysočině chtěl ukončit život

Patrik s podporou svého otce ministroval už na 123 místech, ale počet se stále rozrůstá. Aktuálně chodí do 4. třídy na církevní základní školu v Hradci Králové, rád poslouchá rockovou hudbu a zkouší hrát na bicí.

V pondělí 22. ledna přijede do Pelhřimova, kde bude ministrovat na ranní bohoslužbě od půl osmé v kostele svatého Bartoloměje v Pelhřimově. Navštíví i Muzeum rekordů a kuriozit, který jeho ministrantský výkon nechá do České knihy rekordů zapsat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Jednorožec ve znaku, knoflíky i zámek s freskami.

Zdroj: Deník/Zuzana Musilová