Dodal také, že rekonstrukce černovického náměstí je výjimečná příležitost hodně věcí napravit a udělat tak, aby vyhovovaly co nejvíce lidem.

Proto vedení černovické radnice pořádá ve středu 19. června odpoledne konzultační den k rekonstrukci Mariánského náměstí. Na zmíněnou schůzku, která se uskuteční od 17 do 18 hodin v zasedací místnosti městského úřadu v Černovicích, mohou zavítat obyvatelé města, ale zejména ti, kteří bydlí v domech přímo dotčených rekonstrukcí.

Příchozí se mimo jiné dozví o úpravách vjezdů či navázání fasád, aktuálních a plánovaných dopravních omezeních, přípojkách vody, plynu a kanalizace či lokálních úpravách. „Někdo chce hned u domu chodník, jiný kousek trávníku. Úpravy jsou někde možné, někde ne,“ konstatoval černovický starosta.

Na programu bude také diskuze ohledně vysokorychlostní internetové sítě na náměstí. „Budeme velice rádi, pokud se zúčastníte, protože všechny poznámky a požadavky lze nějak řešit, pokud přijdou včas. Kromě zástupců města budou na konzultaci i zástupci stavební firmy a další, dotazy tak bude možné zodpovědět kvalifikovaně,“ informoval Jan Brožek.

Dodavatelem stavby, která zahrnuje rekonstrukci silnic, místních komunikací, chodníků a plochy náměstí, kanalizace, vodovodu, elektroinstalace veřejného osvětlení, veřejného rozhlasu a elektroinstalace pro dobíjecí stanice a zapuštěné zásuvkové rozvaděče, revitalizaci zeleně a dodávku mobiliáře, je firma Sates Čechy.

Zhruba patnáct let plánovaná rekonstrukce Mariánského náměstí v Černovicích vyjde bezmála na 39 milionů korun. Rekonstrukce černovického náměstí má za úkol mimo jiné zlepšit situaci na tamní nepřehledné křižovatce.