„Přihlášeno máme celkem 375 účastníků, což je naprosto nádherné číslo, jelikož loni jich bylo okolo 300,“ přemítala s nadšením Michaela Tulachová, organizátorka Běhu pro úsměv.

Hojná účast zájemců nečekaně vládne v dětských kategoriích. „Pro mě ale největším a nejkrásnějším překvapením je to, že na trať 500 metrů je registrováno 110 dětí,“ konstatovala Tulachová.

Podle organizátorky navíc počet malých běžců určitě ještě není finální. „Rozhodně se jich ještě kolem 30 až 40 přijde přihlásit až na místě. Takže to bude zhruba 150 dětí plus k tomu přičtěte doprovod ke každému dítěti a máte 300 lidí na startu jen pro tuto trať,“ nastínila možné počty Michaela Tulachová.

Běh pro úsměv naplňuje svou podstatu. „Je vidět, že celá akce je pojata jako rodinná a jsem za to moc ráda,“ pochvalovala si zájem organizátorka.

Předchozí ročníky vetšinou přilákaly více dospělých na tratě o délce pěti a deseti kilometrů. Letos tomu ale bude zřejmě jinak. „Tento rok celý běh ovládnou děti,“ konstatovala Michaela Tulachová. „Je sice možné, že na místo přijde více dospělých, ale i tak již děti v počtu nedoženou,“ řekla Tulachová.

Registrace přes internet sice již skončily, nyní ale čeká na organizátory příprava na samotnou akci, která se uskuteční 26. května. „Nyní musím dát dohromady všechny dárky, obvolat partnery a samozřejmě týden před samotným závodem s přáteli balíme tašky pro běžce, což je asi ta největší práce z celého roku,“ popsala aktuální přípravy Tulachová.

Běh pro úsměv, který je vhodný pro dospělé, děti, maminky s kočárky i běžce s pejsky, se letos v Pelhřimově uskuteční již popáté a přinese sebou řadu novinek.

Jednou z nich je například odměňování soutěžících právě v dětských kategorií. Organizátoři totiž na základě ankety, ve které mohla hlasovat veřejnost, zrušili oceňování u prvních třech míst, ale místo toho každému z účastníků připravili větší odměnu za účast.