Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ředitelka ZŠ Komenského: Žáci naší školy se v životě neztratí

Pelhřimov – Dříve se školy její kategorie označovaly jako „zvláštní", dnes se užívá označení „praktické".

21.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

O Základní škole Pelhřimov, Komenského, se v médiích dozvídáme méně než o jiných školách. Přitom je to normální a trans-parentní škola, jak říká její ředitelka Nella Slavíková.

Pro koho je vaše škola určena?
„Pod střechou" školy se nachází Základní škola praktická pro žáky s lehkým mentálním postižením a Základní škola speciální pro žáky se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, se souběžným postižením více vadami a autismem. Součástí školy je i školní družina. Nic neskrýváme, jsme normální škola, která si zaslouží respekt. Stejně tak, jako si zaslouží respekt a toleranci žáci, kteří ji navštěvují.

Čím se tedy vaše škola liší od běžných škol?
Ve třídách základní školy praktické je maximálně 14 žáků, učivo je zjednodušené, velký důraz je zde kladen na názornost, pracovní činnosti a tak dále. Absolventi praktické školy získávají stejně jako absolventi běžných škol základní vzdělání a mohou pokračovat ve středním vzdělávání a přípravě na povolání. Není tedy důvod domnívat se, že jsou v budoucím životě jakkoliv znevýhodněni skutečností, že byli vzděláváni v naší škole. Ve třídách základní školy speciální je vždy maximálně 6 žáků a minimálně dva pedagogičtí pracovníci. Vzdělávání je zde rozloženo do deseti ročníků. Po jejich absolvování žák získává základy vzdělání.  Při vzdělávání těchto těžce zdravotně postižených žáků se zaměřujeme zejména na nácvik sebeobsluhy a samostatnosti.

Jak je škola financovaná a kdo ji zřizuje?
Zřizovatelem školy je Kraj Vysočina, který také naši školu financuje. Abychom byli schopni držet krok s novými trendy ve speciální pedagogice a žákům poskytovat kvalitní a konkurenceschopný bio psycho-sociální servis, musíme se ale pokoušet získávat finanční prostředky i jiným způsobem. Vážíme si proto všech, kterým nejsme lhostejní,  mají v nás důvěru a v tomto našem snažení nás podporují.  Jmenovitě děkujeme Sdružení maminek Kojčice, firmě Olpeja Praha, Truhlářství Vaněk z Pavlova, firmě Evatrans z Těmic,  Evženu Reichovi z Pelhřimova, firmám Mez a AS Project.cz. (PR)

Autor: Redakce

21.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení