„Pan ředitel na dceru křičel, vulgárně nadával a nakonec jí dal facku a praštil ji rukou do zad. Je to naprosto skandální chování, jež nemůžeme tolerovat, a které navíc trvá delší dobu,“ svěřila se Deníku matka. Na ředitele tento týden podala trestní oznámení.

„Oznámení jsme přijali a zaevidovali na obvodním oddělení v Kamenici nad Lipou. Šetření je na samém počátku, proto k němu v současné chvíli nelze poskytnout žádné podrobnější informace,“ potvrdila Deníku policejní mluvčí na Vysočině Dana Čírtková.

K čemu přesně ve škole mezi ředitelem a žákyní došlo, není v tuto chvíli jasné. Neshody se podle matky i ředitele mimo jiné týkaly nespokojenosti rodičů se stravováním.

„Nic z toho, co matka tvrdí, není pravda. Je to blbost. Matka je dlouhodobě problémová a neustále si stěžuje na špatné jídlo,“ řekl k věci ředitel školy Pavel Pospíšil.

Podle matky má nyní její dcera psychické problémy a nechce se do školy v Častrově vrátit. „Pokoušeli jsme se dceru přeřadit na jinou školu, ale nikde nám ji nechtějí vzít,“ podotkla matka, která si myslí, že na vině je opět ředitel, který podle ní šíří o rodině negativní reference. „Volal mi ředitel z Počátek a dotazoval se, co se u nás na škole stalo,“ řekl k tomu Pospíšil.

Okolnostmi na škole v Častrově se bude zabývat i Česká školní inspekce, kam také matka poslala svůj podnět. „Ohledně této školy jsme obdrželi dvě stížnosti, které se týkají nevhodného přístupu k žákům a kvalifikace jednoho z učitelů,“ sdělil Deníku náměstek ústředního školního inspektora Karel Kovář.

Podle matky totiž na škole učí kuchařka. „Je pravda, že jde o vedoucí kuchyně, která ale má střední pedagogické vzdělání,“ vysvětlil Pospíšil. Připustil, že učitelka by měla mít vysokoškolské vzdělání. Ředitel situaci vysvětluje nedostatkem kvalifikovaných kantorů. „Musíte brát, co máte,“ dodal Pospíšil.

Inspektoři se na kontrolu do školy vydají ve čtvrtek. „Nevím, co od toho čekat. Zatím jsme nikdy podobnou kontrolu nezažili,“ svěřil se Pospíšil.

Zřizovatelem školy je obec Častrov. Starosta Miroslav Červenka Deníku poslal toto vyjádření: „Z pozice zřizovatele školy nám žádný podnět k řešení podán nebyl. Co mám zprávy, tak stížnost na pana ředitele byla podána na Českou školní inspekci.“