Popřát Josefu Provázkovi k jeho významnému životnímu jubileu přišli zástupci pelhřimovské radnice. „Popřáli mu k devadesátým narozeninám pevné zdraví, mnoho spokojenosti, předali květiny a dárkový balíček,“ uvedla mluvčí pelhřimovské radnice Andrea Unterfrancová. Z radnice přišli gratulovat starosta Ladislav Med a předsedkyně Sboru pro občanské záležitosti Jaroslava Soukupová.

Poznáte obec na Vysočině.
Dala jméno známé dechové hudbě. Poznejte obec na Vysočině

Josef Provázek se při té příležitosti podělil o to, jaký recept má na dlouhověkost. „Málo jím, málo piju, hodně spím, nekouřím a jsem optimista,“ řekl s úsměvem Josef Provázek. Se slzami v očích ještě dodal, že moc děkuje synovi za péči. „S manželkou, která mi byla velkou oporou, jsme žili šedesát tři let a vychovali dvě děti,“ doplnil oslavenec.

Josef Provázek ještě zavzpomínal na zajímavé životní zážitky. „Rád cestoval, zedničil, psal do novin, natáčel filmy, fotografoval, s lidmi z různých zemí se domlouval esperantem. Ve sbírce má mimo jiné čtyři tisíce pohlednic ze zahraničí. Dodnes velmi rád zahradničí,“ komentovala mluvčí pelhřimovské radnice.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Obří amur zaujal děti nejvíce. Podívejte se na výlov v Červené Řečici

Zdroj: Markéta Kamešová