Stezka prochází nenáročným terénem, a je proto určena pro všechny milovníky pěší turistiky, i pro rodiny s dětmi. Šest informačních tabulí, které jsou po cestě rozmístěny, popisují tamní krajinu a její vývoj.

Vraťme se ale na začátek našeho putování, a to rovnou do  Těchobuze. Ta nabízí mnoho zajímavých zastavení, v čele s Galerií Bernarda Bolzana, která nese název po významném mysliteli devatenáctého století. Tento filozof, matematik a teolog pobýval v Těchobuzi na zámku u rodiny Hoffmannů v letech 1825 až 1841.

Pro potřeby současné galerie byla přizpůsobena budova bývalé zámecké sýpky s původně dochovaným sklepem a  nosnými trámy. V prostorách galerie je k zhlédnutí stálá expozice s názvem Bernard Bolzano a Těchobuz.
Mezi zajímavosti bezesporu patří labyrint z velkoformátových fotografií. Ten návštěvníkům představuje místa spojená s Bernardem Bolzanem, od Prahy až po Těchobuz.

Na své si přijdou i dětští návštěvníci, kteří se mohou zabavit na připravených herních pomůckách s „bolzanovskou" tematikou. „Pro děti zde máme připravenou magnetickou tabuli, na které mohou skládat puzzle nebo si jen tak hrát s čísly," přiblížil správce galerie Luděk Hovorka.

Další rozsáhlé prostory galerie jsou využívány ke krátkodobým výstavám ze všech oborů výtvarného umění. V Těchobuzi se dále můžete podívat k Bolzanově studánce v zámeckém parku, která je zastřešena a je vhodnou zastávkou k odpočinku během okruhu, neboť zde byly instalovány lavičky pro klidný odpočinek.

Když se pokocháte krásou této malebné vísky, vyrazte po modré turistické značce k rybniční soustavě Blatnice. Během cesty dlouhé zhruba tři kilometry na vás bude čekat šest zastavení, na kterých se dozvíte o ekosystému parku v obci, o polní krajině Pacovské vrchoviny, jejím lesním ekosystému nebo rybnících.