Na soutěžící čekají disciplíny jako koulení sudu přes lávku, hastrmanův panák, jízda na putibicyklu, chůze po špalkách na lávce, volná disciplína, ve které mohou závodníci předvést svou kreativitu a disciplína s názvem Převez svoji starou – na trakaři.

„Chůze po špalkách na lávce je letos novinkou, jinak zůstává snad vše při starém," řekl jeden z organizátorů Luboš Bumbálek s tím, že už tradiční jízda na kole přes lávku bude letos možná i pro dva.

„Výrobce bicyklu napíná na poslední chvíli i nás organizátory a proslýchá se, že by letos snad mohlo být i dvoukolo," dodal Bumbálek.

Soutěž bude zahájena ve 14 hodin, ale už půl hodiny po poledni se mohou zájemci proletět vrtulníkem nad Putimovem, Skrýšovem a Pelhřimovem. Vyhlídkové fotolety jsou připraveny jako doprovodný program k Putimovské lávce a odlétá se z louky pod koupalištěm. Na malé návštěvníky akce čeká Putimovská lávka v menším provedení, skákací hrad nebo závod s plyšáky.

Skoro tisíc lidí

V průběhu celého dne bude připraveno občerstvení v podobě klobás, grilovaného masa a piva a večer zahraje k tanci i poslechu kapela Ursus.

Putimovská lávka se těší každým rokem čím dál tím větší oblibě. Například loni napočítali organizátoři bezmála tisíc návštěvníků.

„Pokud vyjde počasí, chodí lidé hodně. V sobotu má být hezky, tak snad předpověď vyjde," dodal Bumbálek. Vstupné na akci je dobrovolné.

Tereza Konířová