„Psy někdo záměrně odhodil do kontejneru na Pražské ulici. Bylo jen otázkou štěstí, že tam neumřeli,“ líčil Hraníček.

Nad počínáním majitele zvířat zůstává Jaroslavu Hraníčkovi rozum stát. „Případ takového brutálního odhození zvířat jsme ve městě dosud nezaznamenali,“ pokračoval Hraníček.

Úřad žádá veřejnost o pomoc

Kdo se pravděpodobně osmitýdenních štěňat zbavil vyhozením do kontejneru, se zatím neví. „Nemáme tušení, kdo mohl psy do popelnice odložit,“ doplnil Hraníček s tím, že s pátráním po majiteli zvířat mohou pomoci i Pelhřimovští. „Pokud by někdo mohl poskytnout jakékoliv informace o tom, kdo štěňata do kontejneru odložil, prosíme, aby je oznámil na úseku veřejného pořádku pelhřimovského městského úřadu,“ popsal Jaroslav Hraníček.

A jaký čekal pejsky z kontejneru osud? Jeden našel nového páníčka bezprostředně po nalezení. Zbylá čtyři štěňátka putovala do útulku v Polné u Jihlavy. Ani tam se ale moc neohřála. „Pro všechny nalezence z pelhřimovského kontejneru se nám velice rychle podařilo sehnat nový domov,“ informoval Jiří Dvořák z psího útulku v Polné.

Podle něj čeká psy u nových majitelů důstojný život. „Jsou to zdravá a veselá štěňátka. Byla by velká škoda, kdyby zahynula v kontejneru,“ uvedl Dvořák. „Jsem rád, že se nám pro ně podařilo tak brzy najít majitele, kteří se o ně dobře postarají,“ doplnil Jiří Dvořák z útulku v Polné u Jihlavy.

Počínání prvního majitele pelhřimovských štěňat nechápe ani Olga Hrubešová ze Zlátenky u Pacova. „Je to hrůza. Nevím, proč ten člověk nemohl dát psy normálně do útulku,“ přemítala Hrubešová.

Ona sama už zachránila několik psů, které jejich majitelé odložili na ulici. „Stává se často, že u hlavní silnice ve Zlátence zastaví auto, vyhodí z něj psa a zase odjede,“ popsala Olga Hrubešová.

Několik zvířat se zabydlelo u ní doma, pro další našla nové páníčky. „Nedávno jsem našla zatoulaného asi ročního pejska. Čekám, jestli se o něj někdo přihlásí. Jinak mu zase budu hledat nové páníčky,“ uzavřela Hrubešová.