Výstavní sál muzea na Horním náměstí představí obrazy Josefa Záruby. „Tématem obrazového výstavního cyklu, kde jsou vyobrazeni autorovi nejbližší, je zinscenování určitého příběhu, který nutí diváky k zamyšlení," prozrazuje anotace k výstavě s názvem Moji blízcí, kterou zájemci mohou zhlédnout až do 23. července.

Druhý muzejní výstavní sál na Dolním náměstí hostí panenky, ovšem ne ledajaké. Autorky expozice Simona Macerodová a Kateřina Citová propadly kouzlu panenek Barbie, které oblékají do háčkovaných kostýmů. Ty ukazují vývoj módy od antiky až po současnost a zároveň přibližují, jak se v daném období žilo. Výstava tedy zahrnuje nejen panenky, ale také dobové oblečky a kulisy.

Autorky se nechávají inspirovat v knihách, historických filmech a neopomíjejí ani svou vlastní fantazii. Expozice nepotěší jen děti, ale své si na ní najdou i všichni milovníci ručních prací a historie. Výstava nazvaná Háčkovaný svět od baroka po secesi bude v sále na Dolním náměstí k vidění od 1. července do 16. srpna. Zájemci si budou moct zakoupit malé panenky.