VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První sníh silničáři nezaspali

Pelhřimovsko – Nemálo řidičů se během včerejšího dne potýkalo s letošní první větší nadílkou sněhu. Technické služby ve městech však pracují naplno.

2.12.2016
SDÍLEJ:

Nejen v Pelhřimově se košťat a hrabel chopili majitelé a pracovníci obchodů a uklízeli sněhovou pokrývku z prostoru před svým podnikem.Foto: Deník/Denisa Šimanová

V Humpolci se drží pohotovost už od třetí hodiny ranní. „Ve tři hodiny ráno je během zimní pohotovosti přítomný jeden pracovník, který vyhodnotí situaci na komunikacích. Podle toho pak svolává pracovníky na údržbu města," popsal brzký ranní harmonogram ředitel humpoleckých technických služeb Jaroslav Viktora.

Pokud si to situace žádá, první skupina pracovníků se údržbě komunikací začne věnovat do půl hodiny. „Ve čtvrtek už v půl čtvrté ráno vyjela na první údržbu komunikace parta šesti zaměstnanců. V sedm hodin je pak posílila další skupina lidí," přiblížil Viktora.

Pelhřimovské technické služby měly program během čtvrtečního rána téměř identický. „Zimní údržba začala ve tři čtvrtě na čtyři ráno, přesně jak nám to nařizuje schválený operační plán. Veškerá technika i personál byly na situaci připraveny," řekl Jaroslav Záběhlík z Technických služeb města Pelhřimov.

O humpolecké silnice se stará nemalý zástup technických vozů. „Máme k dispozici tři traktory, dvě multikáry, malotraktor, velký nákladní sypač a také dva až tři nakladače na shrnování sněhu," vyjmenoval Viktora.

Pelhřimovské technické služby byly od čtvrtečního rána v plném nasazení. „Od rána pracuje celá pohotovostní směna a postupně se během pracovní doby do údržby začleňují i další zaměstnanci. Použili jsme všechny vozy, které na zimní údržbu silnic máme," vysvětloval Záběhlík.

Pracovníci technických služeb se ale nestarají jen o městské silnice. „Udržujeme vše, co je v majetku města, takže i chodníky nebo třeba autobusové zastávky. Vyjíždíme také do spádových obcí Humpolce, ale těch naštěstí není moc. Mnohem více jich má například Pelhřimov," přemítal Jaroslav Viktora. Zároveň dodal, že technika a pracovníci nemohou být v jeden čas na všech místech, a tak se stěžovatelé vždycky najdou.

Rovněž v Pelhřimově nezanedbávají komunikace mimo město. „Zabezpečujeme údržbu silnic i v místních částech Pelhřimova. Také se staráme o chodníky, autobusové zastávky městské hromadné dopravy nebo další plochy, kterými jsou například parkoviště. Všechna tato místa jsou začleněna ve schváleném operačním plánu zimní údržby," doplnil Záběhlík.

V Humpolci není příliš míst, která by způsobovala silničářům nějaké problémy. „V okolí jsou nějaké kopce, ale jsou malé, takže to není nic hrozného," řekl ředitel Viktora.

S obtížnějšími podmínkami se potýkají pracovníci technických služeb v Pelhřimově. „Nejvíce problematický pro nás bývá úsek mezi Křemešníkem a Nemojovem," vysvětlil Záběhlík. „Je to dáno zejména tím, že tato lokalita je ve vyšší nadmořské výšce," ukončil Jaroslav Záběhlík.

Autor: Klára Šafusová

2.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volby v Bohdalíně na Pelhřimovsku.
5

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Pelhřimov – Do volební místnosti na pelhřimovském městském úřadě, kde i při letošních sněmovních volbách pracovala okrsková volební komise patřící k okrsku číslo 10, byla volební účast podle odhadů členů komise slušná.

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Kamenice nad Lipou – K volbám se v pátek, jako spousta dalších lidí nejen z Vysočiny, vydala i Kateřina Ješetová z Kamenice nad Lipou.

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

Častonín – Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století a v současné době se na farmě podílí takřka celá rodina.

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení