Teoretické i praktické testování nese název Bramborový květ Vysočiny a je součástí tradičních Bramborářských dnů, které se od čtvrtka do soboty uskuteční v Havlíčkově Brodě. Studentskou soutěž hostí Školní statek Humpolec.

Jak upřesnil František Stiller, zástupce ředitele České zemědělské akademie v Humpolci, která je jedním z pořadatelů soutěže, letos bude o vítězství usilovat osm zemědělských škol, a to konkrétně z Humpolce, Březnice, Benešova, Bystřice nad Pernštejnem, Čáslavi, Poděbrad, Třebíče a Vyškova. „Naši školu bude reprezentovat tým ze čtvrtého ročníku ve složení Veronika Doležalová a Matěj Čapek. Doufám, že se umístí do třetího místa," přál si s úsměvem Stiller.

Soutěžní klání je na programu ve čtvrtek do 13.30 do 16 hodin. „Družstva porovnají své teoretické znalosti i praktické dovednosti v oblasti pěstování, zpracování, ochrany a využití brambor," dodal Stiller s tím, že podle jeho názoru je o toto téma mezi studenty zájem. „Máme žáky, které to opravdu zajímá. Brambory patří na Vysočinu, a když se tomuto oboru nebudeme věnovat právě tady, tak kde jinde? Proto se je snažíme podporovat," zmínil zástupce ředitele humpolecké zemědělské školy.
Jak studenti v soutěži dopadli, se dozvědí v pátek v rámci semináře o bramborách v Havlíčkově Brodě.