Podle starosty Černovic Jana Brožka ale stále není vše vyhrané. „Čekají nás ještě zhruba dva měsíce vyřizování stavebního povolení. To tedy ještě může přinést dost komplikací. Věřím však, že už žádné stížnosti k projektu nebudou, ale samozřejmě to nelze vyloučit. Pokud ale toto povolení proběhne v pořádku, bez odvolání a připomínek, tak jsme skutečně připraveni rekonstrukci příští rok realizovat,“ informoval Brožek.

Pokud bude mít černovické vedení města platné stavební povolení do konce letošního roku a hned začátkem příštího roku vyhlásí soutěž na dodavatele stavby, tak by se na náměstí mohlo začít kopat už na jaře. „Pokud vše půjde tak, jak má, zahájení prací očekáváme zhruba v dubnu nebo květnu,“ upřesnil informaci černovický starosta.

Na rekonstrukci náměstí, která má navíc také za úkol zlepšit situaci na tamní nepřehledné křižovatce, která je přímo v jeho středu, už mají v Černovicích finanční prostředky zajištěné. Většinu nákladů pokryje úvěr.

Podle černovického starosty Jana Brožka počet dopravních nehod na tamním náměstí, kvůli zmíněné nebezpečné křižovatce, za posledních deset let kolísá v průměru mezi dvěma až třemi dopravními nehodami ročně.

Celá rekonstrukce by měla stát celkem 22 milionů korun. „S Českou spořitelnou jsme podepsali úvěrovou smlouvu na 20 milionů korun, které by měly sloužit právě na rekonstrukci náměstí. Očekáváme, že náklady na rekonstrukci se budou pohybovat kolem 22 milionů korun, takže ten zbytek zaplatíme z rozpočtu města,“ doplnil Jan Božek.

Samotná proměna náměstí potrvá zhruba dva roky. Řidiče, kteří právě přes Černovice cestují, čekají nepříjemné komplikace. „Omezení pro řidiče bude značné. Provoz tam bude muset být řešen částečnými uzavírkami. A vzhledem k tomu, že se tam bude pracovat zhruba dva roky, myslím si tedy, že to bude pro řidiče velice nepříjemné,“ předvídal Brožek.

Prozradil také, že části ulic budou uzavřené a provoz se bude měnit podle toho, jak bude projekt postupovat.