Procházet se tak po novém povrchu, který nabídne i určitou výhodu, budou moci lidé po celém úseku, který začíná u pelhřimovského supermarketu Billa a končit bude u Kamenného mostu.

Část cesty před zmíněným Kamenným mostem, kde jsou dnes schody, bude bezbariérově upravena. „Místo schodů bude rampa, aby mohli promenádu využívat například i vozíčkáři nebo lidé s kočárky,“ informovala Helena Šetková z úseku investic z městského úřadu v Pelhřimově.

Trasa promenády bude v tomto místě navedena na stávající přechod pro chodce na světelné křižovatce. „Tam se nedá nic jiného dělat. Lidé budou muset přejít kus po mostu, aby mohli přejít přes přechod. Oni tak stejně chodit nebudou, ale z bezpečnostního hlediska, když je tam křižovatka, je to nutné.

Nemůžeme přeci dělat další přechod před přechodem. Takže je to vymyšlené tak, že by lidé vylezli, po mostě přešli na přechod, vrátili se opět na promenádu a pokračovali dál až k Muzeu rekordů a kuriozit,“ vysvětlil Josef Koňák, jak bude přerušení ve zmíněném úseku řešeno.

Na výstavbě úseku číslo 5, který vede od místa, kde stavba promenády před několika měsíci skončila až ke Kamennému mostu, začnou dělníci pracovat v červnu. Hotovo by mohlo být na konci září. „Teď běží výběrové řízení. V pondělí 14. května budeme otevírat obálky a pak je nějaká čekací doba, takže koncem května, začátkem června by se se stavbou dalšího úseku promenády mohlo začít,“ upřesnil informaci Josef Koňák, vedoucí investičního odboru Městského úřadu v Pelhřimově.

Zamezení přímého přechodu přes komunikaci se ale vyřeší osazením zábradlí v místě trasy promenády.

Zda bude budování promenády pokračovat i v dalších úsecích, se zatím neví. „Stavbu této části promenády zastupitelstvo schválilo. O dalších úsecích se tedy bude teprve jednat. Nevíme ale, jestli bude pro zastupitele prioritní dělat další část promenády kolem Bělé, nebo budou důležitější jiné investice. Další etapy jsou ale každopádně zpracované,“ řekla Helena Šetková.