Organizátor a ředitel agentury Dobrý Den Miroslav Marek uvedl, že se rekordmani sjíždí do Pelhřimova jako do Mekky. „K akci směřuje celoroční úsilí řady rekordmanů. Kromě atraktivního rekordmanského a hudebního programu zde letos udělíme dvě desítky výročních cen,“ nastínil. A dodal, že festivalová akce Rekordman roku bude rozdělená na dvě části. První vypukne ve středu dvaadvacátého května. Završení přijde v sobotu osmého června.

Celý Festival Pelhřimov – město rekordů budou doprovázet také vystoupení hudebníků. V pátek se o hudební večer postarají například Flamengo Reunion Session, Precedens či Raf a spol. V sobotu vystoupí od jedné hodiny REKORDY, večer pak návštěvníci uslyší koncert Pink Floyd Revival Czech. Na celý program i na závěrečný koncert je vstup zdarma.

Miroslav Marek přiblížil, že do rekordmanské síně slávy vstoupí i Jaroslav Hašek, autor románu Osudy dobrého vojáka Švejka. „Jde o knihu přeloženou do největšího počtu jazyků, a to osmapadesáti! Cenu převezme vnuk spisovatele, pan Richard Hašek,“ předeslal galavečer rekordů. Organizátor doplnil, že novým českým rekordmanem by se v Pelhřimově mohl stát i představitel nového cirkusu Michal Mudrák. Jeho disciplínou je výdrž ve stoji na rukou na skleničkách.

Program Festivalu Pelhřimov–město rekordů:

Akrobati na šálách (vicemistryně Evropy), Železný Zekon, mistr honáckého biče, beerpong, rychlojedlík, podivuhodné hry, show na jednokolce, rekordman v roztáčení obručí na těle (70 najednou), akrobatické vystoupení, nejrychlejší karikaturista, šprtec, štafeta 5 × 1 pivo, lyžař na střeše auta, přímý rozhlasový přenos z festivalového náměstí, spisovatel Jaroslav Hašek v síni slávy, koncerty Flamengo Reunion Session, Precedens či Raf a spol či Pink Floyd Revival Czech.