Město totiž prodává dva pozemky v ulici Sadová, a to o rozlohách 776 a 798 metrů čtverečních. „V ulici Sadová se tak doplní zástavba prozatím prázdné plochy. Loni se zaplnilo sídliště pro výstavbu rodinných domů v ulici J. Hanzálkové a po dalších pozemcích se už poptávali noví zájemci," uvedl starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

Cena jednoho metru čtverečního těchto pozemků se řídí usnesením zastupitelstva ze září 2014. „Základní cena byla stanovena na 690 korun za metr čtvereční. Tyto pozemky se nachází ve středu města, a proto je jejich cena vyšší, než byla cena parcel v ulicích J. Hanzálkové a Na Výsluní. Tam činila 410 korun za metr čtvereční," vysvětlil starosta.

Ten dále prozradil, že v souladu s územním plánem města bude město připravovat pozemky pro stavbu rodinných domů ještě v lokalitě Na Výsluní II. „Ve všech lokalitách, o nichž uvažujeme v souvislosti s výstavbou, musíme nejdříve zajistit výkup pozemků. To bohužel prodlouží lhůtu pro přípravu území," zmínil na závěr Pfaur.