„Letošní žehnání motorek bude oproti ostatním ročníkům trochu jiné,“ potvrdil Petr Vázler z klubu Rebelové Česko, který akci pořádá. Doprovodný program se totiž tentokrát uskuteční na jiném místě.

Zahájení na pelhřimovském náměstí odstartuje ve 13 hodin. „Na náměstí bude připraveno několik nenáročných soutěží pro pobavení motorkářů a veřejnosti,“ řekl Petr Vázler.

Pak přijde na řadu nejdůležitější část programu, a to požehnání motorek knězem Janem Augustinem z Černovic. Všichni přítomní motorkáři se pak společně v 15 hodin vydají na spanilou jízdu. Vášniví jezdci na hlučných strojích pojedou z Pelhřimova přes Kamenici nad Lipou a Černovice až do obce Kámen, kde zakotví v klubovně Rebelové Česko.

A právě v těchto prostorách se bude, podle Petra Vázlera, konat hlavní program celé akce. „V klubovně bude připravené občerstvení a mimo jiné nás čeká například předvedení bojových umění z pelhřimovské Wu-shu školy,“ nastínil program v Kameni Vázler.

Lidé z řad veřejnosti, kteří za motorkáři dorazí, se mohou těšit také na různé soutěže, tombolu a koncert kapely Los Čertos. Zájemci budou mít také možnost navštívit a prohlédnout si tamní hrad Kámen a muzeum veteránů.