Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pro nejmenší čtenáře je program zajištěn

Pelhřimovsko – Školní výuka začala zkraje září nejen ve školních lavicích, ale také v městských knihovnách, kde si pro své nejmenší čtenáře připravili o něco zábavnější formu učení.

14.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Kateřina Krejčová

V Městské knihovně v Humpolci se podle slov Zdeňky Trnkové z dětského oddělení už nemohou dočkat, až se prvňáčci naučí první písmena, a budou se tak moci účastnit soutěže Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka. „Celá třída prvňáčků se alespoň jednou měsíčně sejde v knihovně, kde vedu lekci. Společně si přečteme knihu a povídá-me si o jejím obsahu," vysvětlila Trnková.

Po skončení projektu každý prvňáček dostane knížku. Jde o speciální knihu, která je napsaná pou-
ze pro tuto příležitost, na stáncích bude k zakoupení až za pár let.

Projektu v humpolecké knihovně se prvňáčci účastnili už před rokem 
a byli nadšení. Knihovnice se proto rozhodly nezahálet ani o prázdninách. „Na léto jsme v knihovně vymysleli akci s názvem Knížka na prázdniny. Zapojili se do ní bývalí prvňáčci, tedy letošní druháci. Dětem jsme dali deníček a seznam doporučených knížek. Od června do konce srpna měly za úkol přečíst alespoň tři knížky, následně je oznámkovat 
a zhodnotit," popsala princip soutěže Trnková.

Malých čtenářů bylo nakonec přes třicet a všechny knížky, které děti četly, dostaly jedničku.
Program plný zábavných besed a soutěží pro „čerstvé" čtenáře nabízí rovněž pelhřimovská knihovna. „V únoru, když už jsou prvňáčci rozkoukaní, pro ně máme připravené pasování, kdy od nás dostanou průkaz do knihovny. Ukážeme jim, jak to tu chodí, a kde si jakou knížku mohou vypůjčit," řekla Lenka Havlová z dětského oddělení Městské knihovny Pelhřimov.

Nejen pro prvňáčky, ale 
i pro další malé školáky kni-hovna pořádá také různé kurzy, které mohou navštívit se svojí třídou v rámci vyučování. „Náplň kurzů se různí. Záleží, co si škola objedná. Zaměřujeme se například na čtení s předvídáním. Předtím, než dětem přečtu knížku, jim povím pět různých tvrzení a ony následně rozhodují, jestli
je to pravda nebo lež. Na konci knížky se dozví výsledek," osvětlila Havlová.
V pelhřimovské knihovně se taktéž konají nejrůzněj-
ší soutěže. Jednou z nich je čtenářská soutěž Kdo čte, ten ví. Děti po přečtení knížky zodpoví otázku, kterou jim položí knihovnice. Pokud je odpověď správná, dostanou razítko.

Na konci listopadu pak bude Den pro dětskou knihu, kde za každou správnou odpověď dostane mladý čtenář 50 knihovnických penízků, za které si pak bude moct nakoupit v předvánočním krámku.
Další soutěží je napří-
klad Maraton čtení. Začíná v pondělí 26. října ve dvě hodiny odpoledne a bude pokračovat vždy poslední pondělí v měsíci, než děti společně dočtou knihu.

Lucie Ješátková

Autor: Redakce

14.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení