Do Pelhřimova přijela pouť. Tento rok se na počest svatého Bartoloměje koná již počtvrté. Pro někoho znamená tradiční povyražení, pro jiné s sebou přináší řadu problémů. Například řidiči zrovna nejásají.

Omezení a hluk

„Z důvodu konání Bartolomějské pouti budou v Pelhřimově v následujících dnech uzavřeny některé parkovací plochy. Také nejbližší ulice budou neprůjezdné,“ informoval místostarosta okresního města Tomáš Dufek.

Konkrétně se jedná o parkoviště před radnicí a před lékárnou svatého Víta, která jsou zavřena až do pondělní půlnoci. Od sobotního odpoledne už nebude možný ani průjezd ulicí Solní okolo obchodního domu Albert.

„Pro mě je to přítěž, protože pouťě mě vůbec nezajímají. Zato však potřebuji jezdit a parkovat. Když teď pojedu do města, budu muset nechat auto u pošty, a tam bude plno,“ postěžoval si Jiří Kučera.

To však nejsou jediné strasti spojené s pouťovou zábavou. Jak moc je na jednotlivých atrakcích veselo, vědí nejlépe lidé, kteří bydlí v okolních domech.
„Já bydlím na náměstí a hluk z pouti je slyšet hodně. Přes den to není tak hrozné, ale v noci už mi to vadí,“ přiznala Johana Horníčková.

Hodně obyvatel si tedy zřejmě oddechne, až kolotočáři zase odjedou.

Kdo se však chce o víkendu pobavit i jinak, než jenom poletováním ve vzduchu, může zavítat na Masarykovo náměstí. Tam se koná tradiční celostátní hasičský festival dechových hudeb a dny záchranářů.

Kromě poslechu jednotlivých skupin nabízí program například ochutnávku Ohnivé vody pro veřejnost. Kdo se ale zajímá o činnost hasičů, na náměstí by rozhodně neměl v sobotu ve dvě hodiny, chybět.

To se totiž má odehrát historicky první slavnostní slib profesionálních hasičů.