Před několika dny přišli jeho přátelé a kolegové z hasičského sboru s veřejnou sbírkou. Hasiče Vaška tak může podpořit každý na čísle účtu 284744932/0300, odkud poputují veškeré peníze na kompenzační pomůcky či rehabilitace.

Stačil jeden okamžik a sedmadvacetiletému Václavovi se změnil celý život. „V září 2017 se mi stal úraz s poraněním krční páteře. Ochrnul jsem od ramenou dolů. Jsem na vozíčku a částečně hýbu levou, o něco méně pravou rukou,“ popisuje následky úrazu na své webové stránce sám Václav Paulík, žijící v Libkově Vodě na Pelhřimovsku.

Po zranění prošel hasič několika nemocničními zařízeními. Před samotným poraněním byl příslušník Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina aktivním sportovcem. „Ve volném čase jsem jezdíval motokros. Za Veselou jsem hrál hokej, florbal, lyžoval, jezdil na kolečkových bruslích, chodil plavat,“ jmenuje činnosti Václav Paulík.

Hasič Vašek si je vědom veškeré podpory, která se mu dostává. „Sice na elektronickém, nebo mechanickém vozíku jezdím sám, ale sám se naopak nezvládnu napít, najíst, obléct. Mám to štěstí, že mám u své skvělé snoubenky Anetky a u svých nejbližších dobré zázemí a oporu,“ přibližuje svou situaci Paulík.

Kontrola vody na sedlické vodní nádrži.
Koupací plochy zůstaly nezměněné

Život mu částečně usnadňuje i řada pomůcek. „Pomáhají mi oba vozíky, pomůcky na jídlo a psaní, bezbariérové části domu. Je však řada věcí, které jsou ještě potřeba jako například automobil s úpravami, pomůcky k počítači, další rehabilitace nebo motomed, který pomáhá k posílení, protáhnutí a k lepšímu prokrvení dolních i horních končetin,“ dodal zraněný hasič, který doufá, že se mu jednou podaří do hasičského sboru vrátit.