Minulý týden spustili v infocentru v Humpolci předprodeje na tři akce, jež se budou konat v lednu a únoru příštího roku. Jsou to Travesti show Techtle mechtle, koncert Věry Martinové a Minipárty s Karlem Šípem a Aloisem Náhlovským. „O Karla Šípa a Aloise Náhlovského je největší zájem, ale Věra Martinová jim šlape na paty. U obou je vyprodaná asi polovina sálu. U Travesti show Techtle mechtle, která do Humpolce jezdí každý rok, je to zatím asi třetina," prozradila ředitelka Městského kulturního a informačního střediska v Humpolci Marcela Kubíčková, co lidi nejvíc táhne.

Obvykle v humpoleckém infocentru začíná předprodej na kulturní akce vždy měsíc předem. Vzhledem k blížícím se Vánocům se však rozhodli vypomoci těm, kterým se nedaří vymyslet pro své blízké dárky pod stromeček. „Kulturní zážitek je myslím ideálním dárkem. Pro ty, kdo kupují vstupenky k Vánocům, tu máme i dárkovou obálku, ve které si lístky odnesou. Pak už je stačí jenom položit pod stromeček," usmála se Marcela Kubíčková.

Vstupenky si sice lze už nyní koupit, ale nikoli zamluvit. „Jak je pravidlem, on-line rezervaci u každé z akcí spustíme až měsíc před představením," dodala ředitelka.

Poprvé v Humpolci s úspěchem vyzkoušeli vánoční předprodej koncem roku 2010 na Backwards – The Beatles revival. Loni zase pod stromečkem spousta lidí našla lístky na koncert Václava Neckáře. „Před Vánoci už byl vyprodaný téměř celý sál," zavzpomínala Kubíčková.
Pelhřimov nezůstává za Humpolcem pozadu. Co se kultury týče, má v novém roce také co nabídnout. V únoru do města s divadelním představením Vztahy na úrovni zavítá Lukáš Vaculík a další známí herci. Na Všechnopartičku si rádi zajdou příznivci dvojice Karel Šíp a Alois Náhlovský. Ti totiž kromě humpoleckých diváků přijedou pobavit i ty pelhřimovské.

V současné době běží v infocentru předprodej i na novoroční koncert kapely Vysočinka a Staropražské galerky. Na koncert Věry Špinarové, jenž se přesunul na leden, jsou ještě podle Jany Výborné z pelhřimovského informačního centra poslední lístky.

Mezi obyvateli Pelhřimova se pomalu šíří též zvěst o tom, že v dubnu do města přijede Partička. I na tu už lze sehnat lístky, jenže ne v infocentru. Navíc budou zřejmě brzy rozebrány. „Velmi rychle se prodávají. Lidé si berou klidně i pět nebo sedm vstupenek najednou. Třetina už je určitě pryč," řekla Alena Svobodová z CK Alena Tour. Jelikož se lístky na Partičku prodávají přes Ticketstream, jsou k dostání právě tam.
Kulturní nabídka v Pacově slibuje hodně akcí i na měsíc prosinec. Největší zájem je tam o vánoční koncert Hradišťanu, malí diváci se zase už nemohou dočkat vánoční show s Michalem Nesvadbou. Předprodej týkající se akcí ze začátku příštího roku nyní neběží.

Předprodeje v největších městech

Humpolec
13.1.2014 Travesti show Techtle mechtle
3.2.2014 Koncert Věry Martinové
13.2.2014 Minipárty s Karlem Šípem a Aloisem Náhlovským
Pelhřimov
5.1.2014 Novoroční koncert Vysočinky a Staropražské galerky
7.1.2014 Koncert Věry Špinarové
4.2.2014 Vztahy na úrovni – divadelní představení s Lukášem Vaculíkem
27.2.2014 Všechnopartička s Karlem Šípem a Aloisem Náhlovským
15.4.2014 Partička