Dostala se na něj z kvalifikace a sahala po senzační výhře nad turnajovou čtyřkou Enorou Villard. Pro nenasazenou hráčku, která na okruhu PSA teprve sbírá zkušenosti a první body do evropského žebříčku by byl postup do druhého kola senzací. A nechybělo k němu moc. Jediný míček. Kubáňová totiž měla mečbol.

„Bohužel jsem ho nevyužila. Neunesla jsem tíhu situace. Bylo to až k smíchu. Soupeřka byla také očividně nervózní, takže zahrála míček špatně a já ho pak z toho leknutí trefila rámem rakety," vzpomenula na chvilku, kdy sahala po postupu.

Francie ale jako celek chutnala sladce. Čtvrtý turnaj okruhu PSA byl bezpochyby tím nejpovedenějším. „Pořád doplácím na to, že jsem na žebříčku nízko. Na předešlých turnajích jsem měla trochu smůlu na losy, obvykle jsem narazila na soupeřky, které pak došly na turnaji hodně daleko. Dvě dokonce vyhrály. Ve Francii jsem dostala konečně trochu hratelné soupeřky. Nebylo to vyloženě snadné, ale oba zápasy jsem vyhrála 3:0, což mě nesmírně potěšilo," vrátila se ke kláním v kvalifikaci.

V hlavní soutěži už si kvalifikantka nevybere, tam ji čeká téměř stoprocentně nasazená hráčka. Kubáňová narazila na turnajovou čtyřku Enoru Villard a vše nasvědčovalo, že z kurtu zmizí hodně rychle v roli poražené. První dva sety prohrála shodně 11:3.

„Pořád mě dokáže překvapit efektivita hráček, které na těchto turnajích hrají, jak dokáží trestat chyby. A já jich dělala až příliš mnoho. Obvykle se do tempa dostávám pomalu, ale tohle byl až extrém. Soupeřka z toho těžila," vzpomenula Kubáňová.

Pak ale přišel fantastický comeback.Další dva sety patřily české hráčce. „Vzpomněla jsem si na to, co mi radí trenér. Ten mi říká, že obvykle mám navrch fyzickou kondicí, ale občas to přehráním, jsem netrpělivá. Proto jsem se snažila zklidnit a když už jsem byla u míčku dříve, dala jsem si záležet, abych to trefovala přesně," popsala změnu ve hře rodačka z Pelhřimova, která žije a trénuje v Praze.

Došlo tak na drama v podobě rozhodující páté sady. Tam už to bylo hop nebo trop. Francouzka začala lépe. Vedla 7:3 a 10:7. Jenže pak Kubáňová zrealizovala už druhý obrat v zápase a za stavu 11:10 byla míček od vítězství. Bohužel po dalším veletoči prohrála 11:13 a do druhého kola šla favoritka.

„Neproměněný mečbol mrzí, ale ze zápasu jsem měla dobrý pocit. Zjistila jsem, že jdu dobrou cestou, že se zlepšuji. Věřím, že příště budu zase o kousek lepší a že z toho bude třeba už postup," hraje na optimistickou strunu.

Kubáňovou do konce kalendářního roku čeká ještě jeden výjezd do zahraničí. Na přelomu listopadu a prosince se zúčastní hned dvou turnajů. S tradiční turnajovou souputnicí Evou Feřtekovou se zastaví na challengeru v Miláně a z něj hned přejedou na turnaj okruhu PSA do Londýna.

„V Itálii nás čeká hůře obsazený turnaj, bude to něco na úrovni našich áčkových turnajů, takže to bude spíše test formy. Londýn je už zase kláním absolutní elity s dotací 5000 dolarů. Tam zase budu muset do kvalifikace, protože v žebříčku jsem stále nízko," vysvětlila Kubáňová, která tak stále poznává rozdíly mezi squashem v Čechách a zahraniční. Mimochodem na českém žebříčku je stále jedničkou.