Rozdělení balíku podle nových zásad pro poskytování dotací na sportovní činnost z rozpočtu města schválili minulou středu pelhřimovští zastupitelé.

Vedení města předložilo návrh podle zcela nové metodiky, což znamená, že se příspěvky jednotlivým klubům ve srovnání s předešlým rokem dost liší. „Tři kluby dostanou méně než před rokem, většina si jich ale polepší. Smyslem nového systému přidělování peněz bylo posílit příspěvek na mládež," poznamenal pelhřimovský místostarosta a předkladatel návrhu Josef Koch (KDU-ČSL).

Nová pravidla způsobila, že si nejvíc polepší, a to o více než 228 tisíc korun, oddíl florbalu při TJ Spartak Pelhřimov. Naopak nejcitelnější propad je patrný u fotbalistů, kteří jsou členy klubu FK Pelhřimov, kde je příspěvek o 454 tisíc korun nižší než v roce 2015. „Počítáme s tím, že na podporu FK Pelhřimov pošleme ještě 400 tisíc korun, které zatím zůstávají nevyčerpané v novém dotačním titulu, který je určen na financování výkonnostního sportu," vzkázal fotbalistům Koch.

Kvůli problémům se stanovami se objevila nejasnost kolem dotace pro loni vytvořený hokejový klub HC Pumy Pelhřimov, který by měl podle schváleného materiálu dostat více než 193 tisíc korun. Klub přislíbil, že stanovy upraví, ve středu ale zůstávalo všechno při starém.

Celkem je v pelhřimovském městském rozpočtu vyčleněno na podporu sportovní činnosti sedm a půl milionu korun. „Objem peněz je zhruba o milion korun vyšší než před rokem," doplnil Koch.