Zábavný a zároveň poučný program si pro děti, jejich sourozence, kamarády, rodiče a také prarodiče připravili katecheté z pelhřimovského vikariátu.

Pouť, jejíž téma zní Chléb jako znamení společenství, začne v devět hodin ráno v kamenickém kostele přivítáním účastníků. O půl hodiny později se uskuteční mše svatá 
a v 10.40 hodin se děti rozdělí do třech skupin, přesunou se na parkoviště a před samotným zahájením hlavního programu se ještě posilní obědem. „Zaměříme se na prožívání společenství v našich rodinách, které utváříme kolem stolu. Děti se na třech stanovištích budou zamýšlet nad hodnotami, na které chléb poukazuje, a připomenou si jeho dlouhou cestu od malého semínka po hotový pokrm," nastínila za katechety pelhřimovského vikariátu Hana Pechová.

Samotný program odstartuje v půl dvanácté. Tři skupinky se postupně zhruba během hodiny a půl vystřídají na třech stanovištích s názvy Chléb jako Boží dar a pokrm pro život, Chléb pro druhé jako znamení solidarity a Chléb – Ježíš – pokrm pro věčný život. „Pro dvanáctileté a starší nabízíme ještě čtvrté stanoviště Putování za pověstmi. Děti se zúčastní cesty v okolí Kamenice a budou objevovat místa, k nimž se vážou zajímavé pověsti," prozradila Pechová s tím, že zájemci o toto stanoviště se mají nahlásit ihned při příjezdu na pouť.

Odpolední program je na dětech

Od 13 do 13.30 hodin bude ten správný čas pro malou svačinku a poté si samy děti vyberou, čím se zabaví – zda fotbalem, tvořením nebo jinými hrami. Pouť pořadatelé zakončí v 15.30 poděkováním 
a požehnáním v kostele.

Pro účastníky pouti nebude tentokrát vypravován autobus. Parkování bude možné 
u kostela, školy či na náměstí. Organizátoři připomínají, že děti ani dospělí si nemají zapomenout vzít vhodné sportovní oblečení, vhodnou obuv (pro jistotu i do tělocvičny), pláštěnku a jídlo a pití na celý den.

Program:

9.00 – příjezd a uvítání v kostele
9.30 – Mše svatá
10.40 – vytvoření skupin, přesun na stanoviště, oběd z vlastních zásob
11.30 – program ve skupinách, zábavné odpoledne
15.30 – rozloučení