VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Principál Berousek: Těší mě, že do cirkusu chodí i mládež

Pelhřimov – Ve středu poprvé mají Pelhřimovští od půl šesté odpoledne příležitost zhlédnout nový program, se kterým do města po dvou letech přijel Národní Cirkus Originál Berousek.

11.7.2012
SDÍLEJ:

Slonice Naira, která k Národnímu Cirkusu Originál Berousek neodmyslitelně patří a vystoupí i v letošním programu, se už brzy objeví v televizi, konkrétně v nové „hasičské“ reklamě na mobilního operátora. Foto: Deník/Dominika Dufková

Představení pak zopakuje ještě čtyřikrát, naposledy v neděli od 11 hodin dopoledne. Během téměř dvě a půl hodiny trvající zábavy si na své určitě přijdou všechny věkové kategorie. Spousta překvapení čeká i ty, kteří navštívili cirkus před dvěma lety. Co všechno bude letos k vidění, prozradil principál Jiří Berousek, který je na svůj cirkus patřičně hrdý. Soudě podle cen, které po světě sbírá, zcela právem.

Na co nového se mohou návštěvníci těšit?
Za dva roky od doby, kdy jsme tu byli naposled, se toho změnilo hodně. Co se týče vystoupení se zvířaty, máme novou drezuru dvanácti arabských plnokrevníků, dále celou novou drezuru medvědů, která se před dvěma lety teprve připravovala. Medvědi nemohou chybět, to je naše erbovní číslo, taková rodinná tradice. Připravili jsme vystoupení asijských velbloudů v gladiátorském stylu, drezuru zeber a lam nebo vysokou jezdeckou školu v tureckém stylu.

Co předvedou artisté?
Mezi artistickými vystoupeními zase diváci uvidí sedminásobného mistra republiky ve skákání na trampolíně. Pak zde máme artisty ze státního cirkusu Nikulin z Moskvy. Předvedou například vystoupení na hrazdě, se kterým vyhráli zlatou medaili na festivalu v Budapešti, nebo úplnou novinku – vzdušnou loutku, kde dívka létá na gumách do šestimetrových výšek. Je to opravdu nádherné vystoupení a taky světová rarita, kterou si vymysleli sami. Nebude chybět žonglerské vystoupení, se kterým jsem vystupoval v Talentmanii. Mládež ocení skupinové vystoupení skákačů se švihadly v raperském stylu. Dojde i na dvojici našich klaunů, kteří změnili kompletně celý repertoár a pobaví se u něj děti i dospělí.

Kterého z ocenění, jichž se dostalo vašemu cirkusu, si nejvíc považujete?
Nejvíce si vážíme asi úspěchu před dvěma lety v Bukurešti na mezinárodním cirkusovém festivalu, kdy mezi sebou soutěžily cirkusy a nikoli jednotlivci. Ze šedesáti cirkusů z celého světa byly vybrány čtyři – kromě nás cirkus Le Masque ze Spojených států amerických, cirkus Salome z Německa a cirkus Globus z Rumunska. To by byl sám o sobě velký úspěch, ale my navíc získali Zlatého lva za nejlepší cirkus v Evropě a další ceny.

Co vás na životě v cirkuse nejvíc baví?
Nejde říct, co konkrétního. Jde o životní styl a hlavně o rodinnou tradici. Je to poslání. Ani by mě nenapadlo dělat něco jiného.

Nepociťujete v návštěvnosti, že by se nějakým způsobem změnily názory lidí, potažmo Čechů na cirkus?
Budu mluvit konkrétně za nás. Za posledních dvacet let jsme si, myslím, vybudovali dobré jméno. Návštěvníci vědí, že z našeho představení neodejdou zklamaní. Publikum však nezůstalo stejné. Dříve do cirkusu přicházeli hlavně rodiče s dětmi a babičky s vnoučaty. V posledních letech mě překvapilo a potěšilo, že začala chodit omladina. Náctiletí, mladé páry. Jiné věci se ale nezměnily, cirkusu stále nechybí romantika. Musí na něm něco být, vzhledem k tomu, kolik století cirkusové umění přežilo a kolik dalších druhů umění – jako například divadlo – se z něj vyvinulo.

Dominika Dufková

Autor: Redakce

11.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Hynek Šmilauer a Zuzana Šmilauerová, Pacov, 13. 10. 2017, 3 350 g, 2 750 g

Porodnice hlásila narození dvojčat. Byl to vlastně svátek nejen pro rodinu

V Onšově z nebe pršeli plyšáci

Onšov – Nevšední týden, kdy se do Domova důchodců v Onšově vypravily děti z pražské mateřské školy, se povedl na jedničku. Během něj se proměnily v indiány, vypravily se za pokladem a zazpívaly si indiánské písně.

Podívejte se na další miminka z pelhřimovské porodnice a hlasujte v anketě

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodilo dalších 9 dětí.

Hnutí ANO nevyhrálo pouze ve 23 obcích

Pelhřimov – Hnutí ANO 2011 našlo na Pelhřimovsku, kde se nachází 120 měst a obcí, přemožitele ve 23 obcích. Dílčí volební vítězství si připsalo sedm volebních stran.

Do města rekordů se sólovým vystoupením zavítá Lenka Dusilová

Pelhřimov – Šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl Lenka Dusilová zavítá v úterý 24. října do pelhřimovského Divadla Lubomíra Lipského.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení