O posledním říjnovém pondělí se nové autobusové nádraží v Okružní ulici slavnostně otevíralo, o prvním listopadovém pondělí se zde rozjede pravidelný provoz. Nové autobusové nádraží, stejně jako to dosluhující z poloviny sedmdesátých let dvacátého století patří firmě ICOM transport, přišlo na sedmnáct milionů korun a nachází se, jak při slavnostní prezentaci v pondělí 29. října zaznělo, 112 metrů od nádraží starého.

Z hlediska kapacity patří humpolecké autobusové nádraží (staré i nové) mezi menší, když ročně odbaví 200 tisíc cestujících. Pro srovnání: firemní autobusové nádraží v Moravské Třebové odbaví ročně 400 tisíc lidí, autobusové nádraží ICOM transport v Jihlavě pak odbaví dva miliony lidí ročně.

Nové autobusové nádraží je nejen modernější, ale i menší. Zatímco doposud nádraží tvořilo patnáct stání, na nové adrese to bude osm příčných stání, dvě stání podélná a dvě výstupní.

Ve všední dny bude nový komplex v provozu zhruba od půl páté ráno do třiadvaceti hodin večer.

V souvislosti s přesunem na novou adresu připravil přepravce a vlastník nového autobusového nádraží informování veřejnosti o změnách, příští pondělí, tedy 5. listopadu, mají být informátoři k dispozici přímo na starém autobusovém nádraží.

Výlov Hůrkova rybníka v Bohdalíně.
OBRAZEM: Bohdalínští tahali ryby z Hůrkova rybníka