Posloužit může i cykloturistům, kteří se plánují pohybovat třeba jen na Pelhřimovsku. „Průvodce popisuje trasu pro cyklisty z pražské Lorety přes sázavský klášter a želivský klášter až na Křemešník," informoval o nové barevné publikaci, která má 88 stran a vyšla v nákladu tři tisíce kusů, Jan Mazanec.

Praktický průvodce se jmenuje Poutní cyklotrasou z Prahy na Vysočinu a z Vysočiny do Prahy a vyšel jako sedmý ediční počin Matice Křemešnické. Autorem je člen správní rady Matice Křemešnické Pavel Holkup.
Kromě zmíněných čtyř poutních míst je možno na trase navštívit například památník Josefa Lady, hvězdárnu v Ondřejově, pivovar ve Velkých Popovicích, huť František nebo hrad Český Šternberk.

Přímo na Pelhřimovsku je možno zavítat k synagoze v Nové Cerekvi nebo do pelhřimovského muzea rekordů a kuriozit. „Knížka má formát kalendáře, který se dá prakticky otáčet a umístit na kole," poznamenal Mazanec.

Nejkratší trasa z pražské Lorety na Křemešník, o nichž průvodce informuje, měří 165 kilometrů, nejdelší pak 229 kilometrů. Podle autora průvodce Pavla Holkupa se dá celá trasa zvládnout za tři až pět dní.