VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prezidenta chtěly vidět stovky lidí

Pelhřimov – Prezident České republiky Miloš Zeman nezapomněl při své návštěvě Pelhřimova, jež byla součástí jeho třídenní poutě po Vysočině, ani na tamní obyvatele.

30.6.2016
SDÍLEJ:

Prezident Miloš Zeman na pelhřimovském náměstíFoto: Deník/Libor Plíhal

Na Masarykově náměstí, kam hlava státu kolem včerejší půl páté hodiny odpolední zavítala, čekaly nejméně čtyři stovky lidí. „Jsem velice rád a je mi velikou ctí, že mohu přivítat 
v našem městě prezidenta České republiky Miloše Zemana. Hned potom, co se pan prezident objevil ve dveřích městského úřadu, mě překvapil, kolik toho o Pelhřimovu ví," řekl nadšeně starosta města Pelhřimova František Kučera.
Kromě uvítacích řečí starosty a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, kteří na pódiu seděli po boku Miloše Zemana, dostali prostor se svými dotazy také návštěvníci mítinku.

Dotazy padly čtyři a tazatelé se zajímali mimo jiné
o umělce ze skupiny Ztohoven, neziskové organizace nebo o chybějící hospic. „Moje otázka se týká umělecké performance skupiny Ztohoven, která rozstříhala prezidentskou standardu na 1 552 kousků a poslala je různě po republice, tak se chci zeptat, co si o tomto kroku myslíte a jaké byste případně členům této skupiny udělil tresty," položil dotaz Miloši Zemanovi Michal Novák.

Prezident si ale čin performance nebral osobně. „Zaprvé bych především pochyboval o tom, že je to umělecká performance, kterou důsledně vyslovuji odděleně, to znamená Sto hoven. Za druhé uvědomme si, že prezidentská standarta není vlastnictví ani symbol Miloše Zemana nebo jakéhokoli z bývalých či budoucích českých prezidentů. Prezidentská standarta je jeden ze šesti symbolů české státnosti. Čili myslím si, že je to neúcta nikoli k nějakému prezidentovi, ale 
k symbolu české státnosti," řekl Zeman.
Zeman se na pelhřimovském Masarykově náměstí zmínil i o volbách, které se po klidnějších uplynulých měsících blíží.

„Blíží se krajské volby, za rok budou parlamentní volby. Politici, kteří se tady v životě neukázali, se najednou začnou rojit jako sršni a začnou žadonit o vaše hlasy pomocí párku a piva," varoval prezident posluchače.

Současně zdůraznil, že hodnota voliče v příštích volbách je vyšší, než aby se nechali koupit za párek a pivo. „Měli byste přemýšlet o programech těch, kteří kandidují, a měli byste se ptát, kdo na kandidátce je 
a co je za ním," doporučoval Zeman s myšlenkami na volby. „Přemýšlejte, ať už budete volit kohokoliv, 
o programu, a především 
o lidech," zdůraznil Zeman. K tématu voleb přidal naléhavou prosbu. „Jděte k volbám. Ať se vám líbí, či nelíbí ta či ona strana," vyzval voliče. Na náměstí panovala dobrá nálada, kterou si pochvaloval i moderátor prezidentské návštěvy, legendární sportovní komentátor Štěpán Škorpil. Na svůj vztah ke sportu nezapomněl ani při povídání před příjezdem prezidenta.

Akce měla klidný a bezproblémový průběh. „Akce proběhla standardně bez jakýkoliv problémů," řekl za pořadatele starosta okrsku hasičů Petr Razima.

Autor: Denisa Šimanová

30.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Volby v Bohdalíně na Pelhřimovsku.
5

Bohdalín: Na volby přišel bez občanky

Ve velkém okrsku odhadovali slušnou volební účast

Pelhřimov – Do volební místnosti na pelhřimovském městském úřadě, kde i při letošních sněmovních volbách pracovala okrsková volební komise patřící k okrsku číslo 10, byla volební účast podle odhadů členů komise slušná.

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Kamenice nad Lipou – K volbám se v pátek, jako spousta dalších lidí nejen z Vysočiny, vydala i Kateřina Ješetová z Kamenice nad Lipou.

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

Častonín – Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století a v současné době se na farmě podílí takřka celá rodina.

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení