Na Masarykově náměstí, kam hlava státu kolem včerejší půl páté hodiny odpolední zavítala, čekaly nejméně čtyři stovky lidí. „Jsem velice rád a je mi velikou ctí, že mohu přivítat 
v našem městě prezidenta České republiky Miloše Zemana. Hned potom, co se pan prezident objevil ve dveřích městského úřadu, mě překvapil, kolik toho o Pelhřimovu ví," řekl nadšeně starosta města Pelhřimova František Kučera.
Kromě uvítacích řečí starosty a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka, kteří na pódiu seděli po boku Miloše Zemana, dostali prostor se svými dotazy také návštěvníci mítinku.

Dotazy padly čtyři a tazatelé se zajímali mimo jiné
o umělce ze skupiny Ztohoven, neziskové organizace nebo o chybějící hospic. „Moje otázka se týká umělecké performance skupiny Ztohoven, která rozstříhala prezidentskou standardu na 1 552 kousků a poslala je různě po republice, tak se chci zeptat, co si o tomto kroku myslíte a jaké byste případně členům této skupiny udělil tresty," položil dotaz Miloši Zemanovi Michal Novák.

Prezident si ale čin performance nebral osobně. „Zaprvé bych především pochyboval o tom, že je to umělecká performance, kterou důsledně vyslovuji odděleně, to znamená Sto hoven. Za druhé uvědomme si, že prezidentská standarta není vlastnictví ani symbol Miloše Zemana nebo jakéhokoli z bývalých či budoucích českých prezidentů. Prezidentská standarta je jeden ze šesti symbolů české státnosti. Čili myslím si, že je to neúcta nikoli k nějakému prezidentovi, ale 
k symbolu české státnosti," řekl Zeman.
Zeman se na pelhřimovském Masarykově náměstí zmínil i o volbách, které se po klidnějších uplynulých měsících blíží.

„Blíží se krajské volby, za rok budou parlamentní volby. Politici, kteří se tady v životě neukázali, se najednou začnou rojit jako sršni a začnou žadonit o vaše hlasy pomocí párku a piva," varoval prezident posluchače.

Současně zdůraznil, že hodnota voliče v příštích volbách je vyšší, než aby se nechali koupit za párek a pivo. „Měli byste přemýšlet o programech těch, kteří kandidují, a měli byste se ptát, kdo na kandidátce je 
a co je za ním," doporučoval Zeman s myšlenkami na volby. „Přemýšlejte, ať už budete volit kohokoliv, 
o programu, a především 
o lidech," zdůraznil Zeman. K tématu voleb přidal naléhavou prosbu. „Jděte k volbám. Ať se vám líbí, či nelíbí ta či ona strana," vyzval voliče. Na náměstí panovala dobrá nálada, kterou si pochvaloval i moderátor prezidentské návštěvy, legendární sportovní komentátor Štěpán Škorpil. Na svůj vztah ke sportu nezapomněl ani při povídání před příjezdem prezidenta.

Akce měla klidný a bezproblémový průběh. „Akce proběhla standardně bez jakýkoliv problémů," řekl za pořadatele starosta okrsku hasičů Petr Razima.