Tam ho přivítal generální ředitel společnosti Lubomír Stoklásek. Aktuálně je na programu beseda se zaměstnanci. "Na místě příchod prezidenta očekává odhadem přes dvě stě lidí," informoval přímo z místa dění šéfredaktor Pelhřimovského deníku Jiří Jíra.

Po návštěvě Agrostroje prezidenta přivítá vedení města Pelhřimova v čele se starostou Františkem Kučerou.

Od 16.20 hodin přijde na řadu setkání Miloše Zemana s obyvateli Pelhřimova na tamním Masarykově náměstí.

Miloš Zeman zahájil návštěvu Vysočiny dnes v Jihlavě. Zítra zavítá do Třebíče, Martínkova a Velkého Meziříčí. V pátek ho čeká cesta do Nové Vsi u Nového Města na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem.

Spolu s prezidentem dorazila na Vysočinu i první dáma Ivana Zemanová, která má vlastní program. Exkluzivně s ní cestuje i redaktorka Jihlavského deníku Ivana Holzbauerová.

Pokračování…

Prezident Miloš Zeman má za sebou vystoupení a zodpovídání dotazů pelhřimovských obyvatel na tamním náměstí. Lidé se ptali na jeho názory například v souvislosti s tím, že Kraj Vysočina je jediným krajem, kde dosud nestojí kamenný hospic, nebo s tím, že dobrovolní organizátoři kulturních akcí především na malých vsích mají problémy se stále narůstající byrokracií. Prezident se vyjádřil i k aktuálnímu teroristickému útoku na letišti v tureckém Istanbulu.

Setkání s veřejností se neslo v poklidném duchu, prezident své odpovědi prokládal vtipy a mnohdy si od přítomých vysloužil potlesk.

Více přineseme v zítřejším vydání Pelhřimovského deníku