V Košeticích se v minulých komunálních volbách utkaly o hlasy voličů: nezávislý kandidát František Šedivý, který letos vede Sdružení nezávislých kandidátů Košetice a sdružení Starostové a Nezávislí v čele se současnou starostkou Blankou Veletovou.

Ta letos stojí v čele Sdružení nezávislých kandidátů „Košetice" a hnutí Starostové a nezávislí. Starostkou obce je už dvacet let.

„Starostování není lehká práce, ale baví mě. A právě to mě vedlo k rozhodnutí znovu kandidovat. Navíc bych ráda dotáhla do zdárného konce rozdělané, nedokončené věci. Připravujeme například prostranství pro výstavbu nových garáží nebo místo pro volnočasové aktivity. Za uplynulé čtyři roky se nám povedlo mnoho věcí od zateplení základní školy, nakoupení zametacího stroje, opravení komunikací nebo zrekonstruování čistírny odpadních vod," vyjmenovala některé úspěchy starostka Košetic Blanka Veletová. Z devítičlenného zastupitelstva v Košeticích letos nekandidují dva členové.

V Hořepníku mají o dva kandidáty méně

V Hořepníku budou moci voliči vybírat z třiadvaceti kandidátů, což je o dva méně než tomu bylo před čtyřmi lety.

Na kandidátce není zastoupeno pět ze současných třinácti zastupitelů. Nechybí tam současná místostarostka Lenka Lacinová a starosta obce Vladimír Kotýnek.

„Asi nejvíce změn proběhlo v ulici V Oulehli a Pod Zámkem. Obě ulice dostaly novou vozovku a dešťovou kanalizaci. To byla investice Kraje Vysočina. Obec při této příležitosti vybudovala nové veřejné osvětlení a chodníky. Nové veřejné osvětlení bylo rovněž instalováno v části ulice Pod Skálou. Velkou proměnou prošel dům číslo popisné 107 v ulici V Oulehli, kdy se bývalý hotel, hostinec se sálem, škola, klubovna, provozovna, obecní sklad s bytem proměnil v nový domov pro sedm rodin. A v této nové úloze bude naše „Oulehle" sloužit dalším generacím," přiblížil Vladimír Kotýnek s tím, že další velkou investicí je postupná rekonstrukce budovy mateřské školky.

„Ve školství zůstaneme s investicemi i nadále. V průběhu čtyř let bylo postupně vyměněno osvětlení ve všech učebnách staré budovy základní školy. Havarijní stav střechy tělocvičny a proskleného ostění nás donutil v roce 2013 provést velkou investici do této budovy. O další velkou investici v obci se zasloužili členové TJ Sokol Hořepník. Z jejich iniciativy a za finanční podpory obce vzniklo nové, víceúčelové hřiště. Povedených akcí je ale daleko více," dodal starosta.

Dvě uskupení

V Křelovicích stejně jako před čtyřmi lety podala kandidátky dvě uskupení : Sdružení nezávislých kandidátů I. a Sdružení nezávislých kandidátů II.. První sdružení vede stejně jako před čtyřmi lety Jaromír Dolejš, současný starosta.

Jedničkou druhého sdružení je Martin Matějů. Lidé budou v Křelovicích už zítra vybírat sedm zastupitelů.
V Hořicích v letošních volbách kandidují – Marcela Veletová, nezávislý kandidát, dále Sdružení nezávislých kandidátů v čele se současnou starostkou Alenou Přívratskou a Sdružení nezávislých kandidátů Hořice 2014, které vede Jaroslav Novotný. Před čtyřmi lety mohli lidé v obci vybírat ze Sdružení nezávislých kandidátů. Do zastupitelstva obce nakonec zasedlo sedm zastupitelů.