Co se u vás aktuálně děje?
Stavíme vodovod Želiv, Haštal, Brtná. Tam teď dokončují poslední vodoměrné šachty a poslední přípojky. Zhruba na konci března jsme předali staveniště na akci kanalizace a čistírna odpadních vod Vřesník. V Brtné jsme začali kanalizaci projektovat. Další akce, která probíhá, jsou stavební úpravy objektu čísla popisného 307. Je to takový brownfield, kdy tuto starou nevyužitou stodolu přestavujeme na zázemí pro naše technické služby. V bývalém penzionu naproti poště chceme udělat osm bytů. To teď projektujeme. Jinak také děláme změnu v územním plánu, protože bychom tu chtěli vybudovat čtyřicet stavebních parcel. Mimo jiné ještě čekáme, jak dopadne dotace na kompletní rekonstrukci mateřské školy.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkS jakými problémy se tu musíte potýkat?

Vzhledem k tomu, že jsme vlastně uprostřed tří přehrad, nebo v Želivě je soutok Želivky a Trnávky, tak předpisy tu máme opravdu přísné. Musíme v první řadě zabezpečit, aby všechny místní části měli vodu a chceme tam teď intenzivně řešit i již zmíněnou kanalizaci. Bojíme se totiž toho, že by mohlo brzy přijít nařízení z Evropské unie, abychom do určitého termínu kanalizaci vybudovali. Příroda dostává za uši, tak chceme být napřed.

Miroslav Buňata
48 let
starostou Želiva je od roku 2018
2014-2018 zastupitelem
hospodář Mysliveckého spolku Želivka
rád pracuje na chalupě

Na co jste v Želivě hrdý?

Máme velký kulturák, restauraci, hotel, klášter, máme tady čisto, máme chodníky, základní školu, která je plně funkční, mateřskou školu. Já jsem želivský rodák a nikdy jsem nepřemýšlel nad tím, že bych se chtěl odstěhovat. Příroda a prostředí je tu pěkné, Želiv je turisticky navštěvovaný, je tu spoustu chatařů a vrací se sem spoustu lidí. A jenom na stavební parcely tu mám padesát žádostí, takže zájem o Želiv je.