„Je potřeba napojit vodu do sídliště Na Tržišti z druhé strany. Protože až se bude dělat samotná křižovatka, tak by lidé ze sídliště byli bez vody,“ vysvětlil starosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík.

Rekonstrukce průsečné křižovatky u Modré hvězdy, kde se sbíhají ulice Družstevní, Pelhřimovská, Vackova a Komenského, začne příští rok.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkNejedná se však jen o rekonstrukci samotné křižovatky. Dělníci si vezmou do parády také přilehlou Družstevní ulici, hlavní vodovodní řád města, plynovod, odpady, veřejné osvětlení a mimo jiné také chodníky. „První etapa začne na podzim v horní části Družstevní ulice u křižovatky Pod Vodojemem směrem k Dráchovu. Oprava vozovky skončí u odbočky na Novou ves. Zbylá část, od křižovatky Pod Vodojemem až ke křižovatce u hvězdy a samotná křižovatka, přijde na řadu v průběhu příštího roku,“ doplnil Jaromír Pařík.

Hlavním investorem je Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, která bude financovat záležitosti kolem komunikace a stavbu nové křižovatky. Zbytek půjde za městským rozpočtem.