„Už mě to pomalu přestává bavit. Městu jsem sám navrhoval několik řešení, jako třeba výstavbu parkoviště. Ani jedno však nebylo bráno v potaz, a bylo smeteno ze stolu,“ postěžoval si Václav Polanský, majitel realitní agentury, která sídlí hned naproti zmíněnému místu.

S kladným ohlasem se tedy nesetkal. Na žádost, jak místo využít, kterou poslal sám Polanský radním, se mu však odpovědi dostalo. „Bylo to již v roce 2007. Město v ní uvedlo, že na daném prostoru počítá s výstavbou integrovaného domu. Proto tam nemohlo postavit zmiňované parkoviště, o které jsem stál. Podívejte se tam nyní. Tři roky potom, a kromě plotu tam nic není,“ pravil rozhořčeně Polanský.

Přitom se dle jeho názoru nabízí takových možností, jak parcelu využít. „Vůbec nechápu, proč už se s tím dávno něco neudělalo,“ stojí si za svým Polanský.

Na nedávném zasedání rada města opět řešila, jak s plochou naloží. „Zůstali jsme u původního záměru, což je prodej tohoto plácku,“ informoval místostarosta Pelhřimova Bohumil Kovanda.

Na úřední desce města má tedy každý možnost místo od města odkoupit. „Podmínkou ale je, že nový vlastník tam postaví původně zamýšlený integrovaný dům. Kdy to bude, pochopitelně nevíme,“ sdělil místostarosta Bohumil Kovanda.

Podle místostarosty Bohumila Kovandy by nejlepším řešením bylo, kdyby městský pozemek odkoupil někdo z vlastníků přilehlých domů.„Samozřejmě, že pozemek může koupit kdo chce. My bychom ale upřednostnili zájemce z dané lokality, jelikož plácek není příliš velký,“ uvedl Kovanda.

Případný zájemce by zaplatil za jeden metr čtvereční 400 korun. Celková výměra plácku je 269 metrů čtverečních. Eminentní zájem pomoci s prodejem měla i realitní agentura Václava Polanského. „Nabízel jsem městu, že jim s odprodejem pomohu. Pro mou agenturu by odprodej pozemku přinesl asi 3 000 korun, což je poměrně směšná částka. Radní však neměli zájem,“ potvrdil Polanský. Město se však brání.

„Nejsme proti, aby nám agentura Václava Polanského s prodejem pomohla. Nejde ale, aby to měl na starosti celé sám,“ oponoval místostarosta Kovanda.

Kdo si plácek podél Nádražní ulice koupí, je tedy stále ve hvězdách. Obyvatelům přilehlých domů tedy nezbývá než čekat na nového majitele a nebo si plácek koupit od města sami.