Tam museli účastníci předvést své řidičské umění při projetí slalomu nebo při sprintu. Odtud pokračovali po jim neznámé trase až na pelhřimovské náměstí, kde pro ně pořadatelé přichystali další soutěžní disciplíny. Cílovou zastávkou byl zámek v Polné. Tam se také vyhlašovaly výsledky. Nejlepším řidičem kraje se nakonec stal Vladimír Roupec z Telče.

O nejlepšího řidiče se soutěžilo také na pelhřimovském náměstí

Pelhřimovské náměstí v sobotu dopoledne patřilo řidičům, kteří změřili své síly už při dvanáctém ročníku motoristické soutěže Řidič Vysočiny.

Na šedesát posádek postupně projelo trasu, na které rozhodčí prověřili jejich přesnou mušku a odhad vzdálenosti při strefování se z okénka svého automobilu do připravených košů. Závodníci poté pokračovali dál po trati, kde na ně čekali další soutěžní disciplíny.

I diváci si ale přišli na své. Jihlavská střední policejní škola si pro ně připravila prezentaci. „Jsme tady pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o práci u policie nebo o používaném vybavení,“ podotkl jeden ze studentů pořadatelské školy Tomáš Cvrček.

Největšímu zájmu ze strany přihlížejících, kteří zavítali k policejnímu stánku, se těšily různé druhy palných zbraní.

„Lidi nejvíc zajímá, které z nich se běžně používají a také jejich spolehlivost. Navíc si mohou detailně prohlédnout i to, jak fungují, protože většina z nich je navrtaná a je vidět i dovnitř,“ prozradil druhý ze studentů Jan Homolka.