Povodí Vltavy zveřejnilo v úterý 7. ledna první letošní obecné varování před vstupem na led, pokud není jeho výška bezpečná. „Led by měl mít alespoň osmnáct centimetrů,“ připomněl mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán v souvislosti se zveřejněným varováním před vstupem na zamrzlé hladiny nádrží a řek.

„Každý vstup na zamrzlou hladinu povrchové vody je rizikem, a proto je možný pouze na vlastní nebezpečí,“ dodal. Nebezpečí může akutně hrozit při jízdě, chůzi a bruslení na zamrzlých vodních hladinách.

Jedním z míst v působnosti Povodí Vltavy na Pelhřimovsku, kde se na zamrzlou hladinu vypravují za příznivých časů bruslaři, je vodní nádrž Trnávka. Ta je kvůli aktuálně realizované těžbě sedimentů letos před zimu z větší části vypuštěna a ani na zbývající vodní ploše se zatím nevytvořila dostatečně silná vrstva ledu.

„V minulých zimách, kdy byly větší a delší mrazy, se na Trnávce bruslilo. Letos to k tomu zatím není,“ informoval o situaci ve vyhledávané rekreační oblasti místostarosta Červené Řečice Dušan Obranec.

Petrovická předvánoční nadílka měla 21. ročník.
OBRAZEM: Petrovická předvánoční nadílka měla 21. ročník