Hned po příchodu bylo jasné, že každý, kdo se rozhodne absolvovat všechny atrakce, bude mít pořádně zamotanou hlavu.

O adrenalinové zážitky na blikajících kolotočích, které nabízely pohled na Pelhřimov třeba i hlavou dolů, nebyla nouze. Na houpající se kladivo nebo na rotující monstrum, příhodně názvané Destroyer, se odvážily jen silné nátury. „Na to nemám žaludek. Moje dcerka je ale z kolotočů nadšená,“ podotkl Aleš Háva.

Na náměstí vyhrávala dechovka

Právě děti se vyřádily ze všech nejvíc. „Nejlepší jsou trampolíny a teď půjdeme s tátou na autodrom,“ s nadšením vyprávěl šestiletý Marek.

Ani starší ročníky ale nezůstaly ochuzeny. Komu se omrzela hudba z reproduktorů, mohl popojít o pár kroků dál na Masarykovo náměstí, kde se na pódiu po oba dva dny střídaly dechové hudby. V sobotu byl navíc k vidění i slavnostní slib profesionálních hasičů. „Slavnostní sliby se v republice skládají vůbec poprvé. Využili jsme této příležitosti a složení slibu jsme spojili právě s festivalem hasičských dechových hudeb,“ prozradil hlavní pořadatel hudebních slavností Miroslav Šimon.

Víkendové veselí v Pelhřimově se vydařilo a přilákalo velké množství lidí všech věkových kategorií.

„Chodím na pouť každý rok a je dobře, že tato tradice byla v Pelhřimově znovu obnovena. Vnučka se vyřádila na kolotočích a mně se moc líbily dechovky,“ vyprávěla důchodkyně Jaroslava Turková z Pelhřimova.