Další novinkou pelhřimovského pivovaru je vánoční čtrnáctistupňový speciál a také rozšíření nabídky podnikové prodejny o kosmetický sortiment.

V nové verzi tradičního kalendáře modelky pózují při opravě silnice (i přímo pelhřimovské ulice Slovanského bratrství), v kovárně, se sekačkou nebo při typické zábavě mužů – sledování fotbalového zápasu. Heslem kalendáře je „Nechceme změnu za každou cenu".

„Nechtěli jsme se nikoho dotknout, ale spíš pobavit. Je to nadhled a fikce, co by se stalo, kdyby se vyměnily role mužů a žen," říká vedoucí obchodního oddělení pivovaru Jiří Vacek.  „Divím se, že na fotce mám celkem výraz OK, ale nebyla to taková pohodička, protože se mi podlamovaly nohy," svěřuje se na Facebooku modelka Eva Holečková, která na rameni nese pivní sud. Kalendář je k dostání v podnikové prodejně.

Ta teď nově kromě „pivního" sortimentu nabízí i dámské a pánské manikúry, kosmetické kufry, manikúrovací kleště, nůžky, pilníky, pinzety a další zboží. Díky nim by do prodejny mohly najít cestu i ženy. Jde o české výrobky DUP Pelhřimov, pod který pivovar spadá. Otvírací doba je od 8 do 16 hodin s půlhodinovou polední přestávkou.

Již tradičním počinem Poutníka je výroba pivního Speciálu u příležitosti Vánoc a Velikonoc. Má „grády" 14 stupňů a od pondělí bude k dostání ve všech prodejnách, které pivovar zaváží.

„V letošním roce se stejně jako v předešlých letech čtrnáctka povedla na výbornou. Doufám, že obohatí stoly všech našich zákazníků," dodává  Vacek. Speciál dostal i řadu ocenění a bude k sehnání do vyprodání zásob.