Kolotoče a další zábavní atrakce budou stejně jako v loňském roce umístěné v okolí autobusového nádraží či  gymnázia. Velcí, ale hlavně  malí návštěvníci se mohou těšit na autodrom, skákací atrakce, různé kolotoče nebo dětský vláček. Samozřejmostí je střelnice a občerstvení. Stejně jako loni nebudou stánky umisťovány v Myslíkově ulici, do které bude povolen vjezd jen ve směru od křižovatky s ulicí Svatojánská k restauraci Na Panské a to jen pro vozidla prodejců.

I letos bude část náměstí vyhrazena pro řemeslnou pouť. Lidé si budou moci výrobky koupit u asi čtyřiceti řemeslných stánků, kde nebudou chybět staročeské cukrovinky, sýry, výrobky ze skla, proutí, dřeva, vosku nebo keramiky.

Své místo tam bude mít malovaný textil i medovina. Lidé se navíc mohou těšit i na některé řemeslné ukázky. Pro parkování mohou tamní i přespolní lidé využít parkoviště před zámkem, dále proti zámku nebo parkoviště u jídelny Na Růžku. Na dodržování veřejného pořádku či na řádné parkování v ulicích Svatojánská, Spálená a Hronova, kde musí při stání vozidel zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh, budou dohlížet strážci zákona.

Doprovodné akce

V rámci pouti se koná několik dalších zajímavých akcí.  Své brány například otevře tamní zámek. „Rádi bychom využili této příležitosti, a proto otevřeme návštěvníkům, kteří do Pacova zavítají, brány našeho zámku," informoval starosta města Lukáš Vlček.

Objekt bude otevřen v neděli od 10 do 18 hodin. Zdarma budou k vidění prostory muzea, knihovny,  sálu a vojenského bunkru za zámkem.

Na své si přijdou i milovníci zahrádek. V zámecké kapli se totiž od pátku až do pondělí bude konat čtvrtá výstava ovoce a zeleniny. Tu pořádají tamní zahrádkáři.

„Návštěvníci se mohou těšit na jablka, hrušky, dýně, možná bude k vidění i nějaká odrůda vína. Z květin máme slíbené fuchsie, chryzantémy nebo macešky," přiblížil zahrádkář František Jelínek. Výstava bude otevřena až do neděle od 10 do 17 hodin, v pondělí pak od 10 do 15 hodin.