„O víkendu máme hlášené uzavírky ulic Solní, Tyršova a částečně i ulice Pražská,“ informovala mluvčí pelhřimovské policie Hana Kotková.

U prvních dvou jmenovaných se nejedná o klíčové komunikace, a i proto policisté dopravní kolaps neočekávají. „Ani Pražská by neměla představovat výrazný problém. Apelujeme však na řidiče, kteří do města nemusí, aby využili obchvatu,“ podotkla Kotková. Problém ale představují parkovací místa.

Atrakcí bude dost

Už v pondělních podvečerních hodinách začali najíždět na parkoviště za městským úřadem první kolotočáři s maringotkami. „Parkoviště za městským úřadem, stejně tak jako protější u lékárny, jsou od pondělních osmnácti hodin uzavřena,“ sdělil ředitel kulturních zařízení Martin Ecler. Jak ale Ecler dodal, město označilo cesty k jiným parkovištím v blízkosti.

„Na výběr moc nemáme. Označíme Hrnčířskou ulici, která dovede řidiče například k parkovišti za obchodním domem v Solní ulici, která bude úplně uzavřena,“ doplnil Ecler.

Zábava již zítra

Nápor dopravy bude o nastávajícím víkendu velký. Do okresního města míří lidé nejen za pouťovými atrakcemi. Letos už po desáté totiž Masarykovo náměstí obsadí Celostátní hasičský festival dechových hudeb. „Minulý rok byla návštěvnost velká. Ani letos jsme skoro nestačili odpovídat na emaily s dotazy, které kapely letos na náměstí vystoupí,“ pověděl pořadatel Miroslav Šimon.

Z vybudovaného pódia, hned vedle pelhřimovské radnice, bude po celou sobotu a neděli vyhrávat hned několik dechových kapel.

Pouťové atrakce a hlasitá dunivá hudba se začne z centra okresního města ozývat už se zítřejšími dopoledními hodinami.