Právě mladobříšťské poště totiž hrozil, kvůli jejímu malému využití, zánik. „Naše pošta má málo úkonů, aby uživila pošťačku, která tam byla na částečný úvazek. Česká pošta nám proto navrhla, aby si obec Mladé Bříště vzala poštu pod sebe. To jsme odmítli, protože nemáme člověka, který by se o to staral,“ vysvětlil starosta Mladých Bříšť Pavel Horáček.
S řešením proto přišla Česká pošta. „Pošta sama sehnala paní, která má momentálně Poštu Partner v Kojčicích s tím, že bude dělat půl dne tam a půl dne tady. S tím jsme samozřejmě souhlasili, protože nám to zachová poštu alespoň na nějakou dohlednou dobu,“ doplnil Pavel Horáček.

Pošta Partner začne v Mladých Bříštích fungovat od pátku 2. listopadu. „Ve čtvrtek 1. listopadu proběhne předání a v pátek už bude otevřeno. Pošta v této nové podobě bude fungovat ve stejných prostorách jako doposud, tedy v hlavní budově obecního úřadu, kde se nachází i obchod,“ informoval mladobříšťský starosta.

Uživatelé a návštěvníci nově vzniklé Pošty Partner budou muset počítat se změnou otevírací doby. „V pondělí, ve středu a v pátek bude pošta v Mladých Bříštích otevřená od 12 do 15 hodin a v úterý a ve čtvrtek od 8 do 12 hodin. V Kojčicích to bude přesně naopak. To znamená, že v pondělí, ve středu a v pátek bude otevřeno od 8 do 12 hodin a v úterý a ve čtvrtek od 12 do 15 hodin. Musím to nějak skloubit, navíc v Kojčicích ještě provozuji hospodu,“ prozradila pošťačka Leona Kchemlová.

Výlov Hůrkova rybníka v Bohdalíně.
OBRAZEM: Bohdalínští tahali ryby z Hůrkova rybníka

Poštu v Mladých Bříštích navštěvují především senioři. „Pošta je tu hlavně pro lidi, kteří nejsou mobilní, nemají auto anebo jim na tu poštu nemá kdo dojet,“ přemítal starosta Pavel Horáček.

Naopak v Kojčicích, odkud bude Leona Kchemlová do Mladých Bříšť dojíždět, je o Poštu Partner o poznání větší zájem. „V Kojčicích chodí hodně lidí pro důchody a také pro ranní tisk, družstvo a firmy tu podávají dopisy a lidé si sem také naučili posílat balíčky do ruky. V Bříštích je méně lidí, takže nevím, jak to tam bude fungovat. Řekla bych, že tam bude provoz menší, než tady,“ řekla Kchemlová.

Na Vysočině bude od listopadu celkem 50 pošt Partner. „Za uplynulý rok převedla Česká pošta na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. listopadu 2018 převádí dalších 7 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 570 pošt Partner,“ sdělil Matyáš Vitík, mluvčí České pošty.

Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoli Českou poštou. Z hlediska poskytovaných základních poštovních služeb není mezi pobočkou a poštou Partner žádný rozdíl.

Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, například příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží, prodej kolkových známek a vybrané služby, jako jsou například on-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií, prodej dálničních kupónů a volný prodej tisku.

Na programu byl průvod městem i mše v kostele Všech svatých.
OBRAZEM: Svatohubertská troubená mše znovu ovládla Kamenici