Navíc sociální demokraté na Pelhřimovsku získali největší podíl hlasů z celého kraje, a to 26,35 procent, což je o šest procent víc než celostátní průměr.

Jen na Pelhřimovsku Jiřího Běhounka kroužkovalo 2490 lidí, což je více než čtvrtina všech okresních voličů sociální demokracie. „Nikde jsem v kampani nevystupoval individualisticky a tato čísla beru spíš jako ocenění pragmatické a neideologické práce, kterou s kolegy děláme ve vedení kraje," řekl v neděli večer Deníku hejtman a poděkoval všem voličům a spolupracovníkům.

Na otázku, zda zůstane i nadále hejtmanem, odpověděl podobně jako už před volbami. „V dané nestabilní a složité situaci si nechám obě funkce, protože při složení jedné z nich bych buď zradil voliče, kteří mě volili v kraji, anebo naopak ty, kteří mě volili teď," odpověděl Jiří Běhounek. Tento souběh chce zachovat minimálně půl roku, než se podle něj situace uklidní.

„Řekl jsem už před volbami, že zvolím takové řešení, které bude nejlepší pro Vysočinu. A to je v téhle situaci právě toto řešení," doplnil. Konkrétně vysvětlil, že jako poslanec by měl možnost častěji a blíže se setkávat například s ministry a probírat s nimi problémy kraje.  „Své názory nijak neměním a linie, kterou jsem začal po nástupu do funkce hejtmana, bude dál zachována. Nejsem sběratel funkcí a funkci jsem vždy spojoval s prací, kterou v ní je třeba vykonat," zdůraznil Jiří Běhounek.

Rozdíl mezi krajskou a sněmovní úrovní politiky vnímá tak, že ta krajská je o větší soudržnosti a větší snaze něco hmatatelného vykonat. „Centrální politika trpí posledních let nedohodou politických subjektů, a to nejen mezi koalicí a opozicí, ale i uvnitř koalic. U nás buď zvítězíte, nebo padnete. Ale dohoda na stěžejních věcech, které jsou třeba řešit ve zdravotnictví, školství, zemědělství a dopravě, ta bohužel za posledních sedm let pravicových experimentů vidět není," srovnal obě patra politiky hejtman. Je pro větší dohodu mezi jednotlivými stranami, ale o koalici TOP 09 a ČSSD už před volbami prohlásil, že si ji nedokáže představit – a to s ohledem na prohlášení celostátních politiků.

Jiří Běhounek reagoval také na otázku Deníku, zda jako nestraník může dostatečně ovlivňovat dění v ČSSD. Řekl, že má kdykoli možnost na stranické půdě vystoupit, ale že ani teď neplánuje vstupovat do strany. „Jestliže se mě ČSSD rozhodla kandidovat na hejtmana i do sněmovny, tak předpokládám, že si uvědomuje, že nejsem přijatelný jen pro 900 jejích členů, ale pro 50 nebo 60 tisíc voličů, kteří budou ochotni nás volit. A to, že jsem nestraník, neznamená, že nemůžu prosazovat mě velmi blízkou levicovou linii charakteru sociální demokracie. A to říkám s vědomím toho, že ČSSD podle mě také bude muset projít nějakou sebereflexí a jít cestou moderních levicových evropských stran, protože ty strany, které se k vývoji stavěly rigidně, propadly," řekl Jiří Běhounek.

Jiří Běhounek se narodil v roce 1952 v Praze, kde také absolvoval Střední všeobecně vzdělávací školu a roku 1976 všeobecné lékařství na Karlově Univerzitě. Poté získal místo v pelhřimovské nemocnici, kde nejprve překvapivě nastoupil na chirurgii. Na ortopedii byl původně jen jako výpomoc. „Pan primář Dýšek tam tehdy neměl personál. A když jsem se pak vrátil z vojny, tak o mně projevil zájem," řekl už dříve Deníku nynější hejtman a novopečený poslanec. O deset let později se stal primářem oddělení. V letech 1996-2000 byl náměstkem ředitele nemocnice, od roku 2001 je vědeckým sekretářem České společnosti pro ortopedii a traumatologii. V roce 1998 se zapojil do komunální politiky, nejprve jako pelhřimovský zastupitel (tím je dosud), o čtyři roky později už jako radní. Kandidoval vždy za ČSSD, ale vždy jako nezávislý, členem politické strany (a to KSČ) byl pouze před rokem 1989. Jiří Běhounek je ženatý, má dvě děti. Jeho velkým koníčkem je volejbal, je dlouholetým předsedou pelhřimovského oddílu.

Kandidátem, který ve volbách byl nominován za Pelhřimovsko a také na vysočinských kandidátkách uspěl, je Karel Tureček za TOP 09. Ten ale na rozdíl od hejtmana Běhounka na Pelhřimovsku přímo nežije, bydliště má v Chýnově na Táborsku. Ovšem má i vlastnické vazby na okolí Kamenice nad Lipou. Podles svých slov působí v místní organizaci TOP 09 v Kamenici nad Lipou, kterou založil se starostou Ivanem Pfaurem. Je mu 42 let, je že­natý a má tři dcery.