Rynárec se tak stane dalším místem na Pelhřimovsku, kde se budou moci vyznavači moderního druhu sportu, zvaného workout, aktivně vyžít. „Aby nezůstávali teenageři stranou, rozhodli jsme se pro zařazení populárních workoutových prvků,“ popsal nový projekt starosta Rynárce Jan Pikl.

V Rynárci během letoška zmodernizují nejen stávající dětská hřiště, ale vystaví i novinky, které mohou pro posilování využít dospělí. „Po diskuzi ze strany mateřské a základní školy jsme zjistili, že by o modernizaci místních hřišť byl zájem. Na základě toho jsme zažádali o dotaci,“ doplnil Jan Pikl. „Očekáváme, že pozitivní ohlas bude i od veřejnosti, která může využívat workoutové hřiště,“ uzavřel starosta Rynárce s tím, že k realizaci výstavby hřiště, které nebude věkově omezeno, by mohlo dojít na podzim tohoto roku.

Celkové investiční náklady podle odhadů dosahují k sumě 650 tisíc korun. Více jak polovinu financí navíc pokryje již schválená dotace.

Na Pelhřimovsku o workout roste zájem a města neváhají investovat do výstavby nových hřišť. Chtějí vyhovět přání svých občanů a podpořit aktivní pohyb.

Během letošního roku se výstavby speciálního hřiště na žádost veřejnosti zhostil i Lukavec. Dalším místem, které speciální workoutové prvky již delší dobu nabízí je Pacov a Počátky. „Máme dvě hřiště, ale jsou spíše pro menší děti. Pro teenagery jsme v Lukavci chtěli něco takového také zrealizovat,“ prozradil starosta Lukavce František Pinkas, který dodal, že právě o workoutové hřiště byl ze strany veřejnosti obrovský zájem.

V Pacově se do návrhů tamního hřiště, které před pěti lety vzniklo na místě bývalého vojenského autoparku, aktivně zapojovali i místní obyvatelé.

Děti si díky tomu mohly navrhnout, jak má nové hřiště vypadat a jaké prvky má obsahovat. „Já sám jsem v prostorách areálu vedl několik plánovacích dní a odpolední s dětmi a veřejností,“ sdělil starosta Pacova Lukáš Vlček.

Tamní sportovní areál není nijak věkově omezen a aktivní vyžití nabízí pro děti i dospělé všech věkových kategorií. Kromě prvků skateparku, asfaltové plochy pro jízdu na kole a mnoho dalšího disponuje i velkým hřištěm s prvky sloužící k workoutu. Například různými bradly nebo hrazdami.